Binance, şeffaflık bağlamında STEEM ağının 0.23 sürümüne yükseltilmesi için bir talep aldı. Bu sert çatallanma şunları içeriyor:

Dev Bitcoin Borsası Binance Yaklaşan STEEM Ağ Yükseltmesi Hakkında Duyuru Yayınladı

Binance, şeffaflık bağlamında STEEM ağının 0.23 sürümüne yükseltilmesi için bir talep aldı. Bu sert çatallanma şunları içeriyor:

  • Güç kapatma (stake yapmama) süresi parametresini 13 haftadan 4 haftaya düşüren bir güncelleme ve
  • Toplu olarak 23,6 milyon STEEM (bu yazının hazırlandığı andaki piyasa değeri yaklaşık 5 Milyon $) tutan 65 hesabın kara listeye alınarak, bakiyelerinin etkin bir biçimde STEEM blok zincirinden kaldırılması.

Binance olarak, bu tür davranışları tasvip etmediğimizi belirtmek istiyor ve blok zincirlerinin kullanıcı bakiyelerini sansürlemek veya düzenlemek amacıyla bir araç olarak kullanılmaması gerektiğine inanıyoruz. Talebi aldığımız 15 Mayıs 2020 tarihinden bu yana, Binance olarak yükseltmeyi başlatmamaya karar vermiştik. Bu, en son STEEM blok yüksekliği ile senkronize olamadığımız, bu nedenle de STEEM yatırma ve çekme işlemlerini askıda tutmaya devam ettiğimiz anlamına geliyordu. 

Ancak, bu karar STEEM sahibi mevcut kullanıcılarımızın tokenlerini blok zincirinde hareket ettirememeleri nedeniyle kendilerini olumsuz etkiledi ve uzun vadeli bir çözüm değildi. Bu nedenle, Binance olarak STEEM sahibi kullanıcılarımızın çıkarlarını düşünerek, kullanıcılarımızın STEEM tokenlerini diledikleri gibi kullanabilme özgürlüklerini sağlayabilmek adına bu güncellemeyi desteklemeye karar verdik. 

Yukarıdaki bilgilere ek olarak, Binance şu anda 3 olan STEEM alım-satım çifti sayısını önümüzdeki iki aylık süre içerisinde 1'e düşürmeyi planlamaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ