Kripto borsası Binance, tüm kullanıcıların Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasından geçmesi gerektiğini duyurdu.

Binance, web sitesinde yaptığı bir duyuruda, bunun kullanıcı korumasını iyileştirmek ve küresel uyumluluk standartlarındaki iyileştirmelere yanıt olarak olduğunu açıkladı. Bu, hesap oluşturan yeni kullanıcılar ve henüz KYC doğrulamasını tamamlamamış mevcut kullanıcılar için geçerlidir.

Yeni Gereksinimler Ne Getiriyor

Yalnızca "temel katmanı" tamamlayan mevcut kullanıcıların artık "ara katman" doğrulamasını tamamlaması gerekecek. Bu, kripto para yatırma, alım satım ve para çekme gibi hizmetlere erişmelerini sağlayacaktır. KYC'yi tamamlayana kadar yalnızca kriptoyu çekebilecekler. Bunun uygun bir kullanıcı deneyimi sağlamak için aşamalar halinde uygulanması bekleniyor.

Binance Kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao şunları söyledi:

Kullanıcı koruması, DNA'mızın ve temel değerlerimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Vizyonumuz, tüm katılımcılar için güvenli, sürdürülebilir bir ekosistem yaratmaktır. Son dört yılda, güvenlik ve kullanıcı korumasına büyük yatırımlar yaparak, yüksek profilli soruşturmalarla dünyanın dört bir yanından kolluk kuvvetlerini destekleyerek ve siber suç mağdurlarına milyonlarca dolar değerinde çalıntı fonu geri almalarında yardımcı olarak temelleri attık […] küresel standartları iyileştirmek ve kötü aktörleri caydırmak için politika yapıcılarla daha fazla işbirliği içinde olun.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Temel katman doğrulamasında, kullanıcıların adlarını ve doğum tarihlerini sağlamaları gerekiyor. Ara katmana geçiş, hem yeni hem de mevcut kullanıcıların pasaport ayrıntılarını sağlamasını ve doğrulama için bir selfie yüklemesini gerektirecek.

Düzenleyici baskının yol açtığı Binance’ten KYC kararı?

Güvenliklerini iyileştirme kararının, politikalarına ve güvenlik önlemlerine yönelik son zamanlardaki yaygın eleştirilere doğrudan bir yanıt olup olmadığı belirsizdir. Son haftalarda Malezya, Singapur, Birleşik Krallık, İtalya, Cayman Adaları ve Japonya'daki bankaların tümü yerel finansal hizmetler politikasına uyumsuzluktan bahsetti.

18 Ağustos gibi kısa bir süre önce Hollanda Merkez Bankası (De Nederlandsche Bank veya DNB), ülkede gerekli bir lisans olmadan faaliyet gösterdiği için kripto para borsasına karşı bir uyarı yayınladı. Bankaya göre Binance, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) veya terörle mücadele finansmanı mevzuatı dışında faaliyet gösteriyordu.

Binance, DNB ile gerekli yasal kayıt olmadan Hollanda'da kripto hizmetleri sağlıyor. Bu, Binance'in Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası'na uygun olmadığı ve yasa dışı olarak sanal ve güvene dayalı para birimleri arasında takas hizmetleri sunduğu ve yasa dışı olarak saklama cüzdanları sunduğu anlamına gelir. Bu, müşterilerin kara para aklama veya terör finansmanına karışma riskini artırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ