Bitfinex Opsiyon işlemlerini ve altın destekli stablecoin'i piyasaya sürecek.

Dev Bitcoin Borsası Bitfinex Yeni Hamlesiyle Geliyor

Bitfinex'in CTO'su Paolo Ardoino, Bitfinex’in en kısa zamanda 2020’de opsiyon işlemlerini sunma planlarının bulunduğunu açıkladı. Ardoino, Scoop'ta yaptığı açıklamada uyumlu kalıcı takas ve sepet vadeli işlemlerinin yolda olduğunu söyledi.

Yeni Ürün

Ardoino, bu yeni ürün serisini The Scoop podcast'in son bölümünde açıkladı. Ayrıca, şirketin bu yeni kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi vermeden altın destekli bir stablecoin, Tether Gold'u başlatmak istediği de ifade ediliyor.

Bitfinex ve Tether ana şirketi iFinex'in bir iştiraki olan iFinex Financial Services'in bu yaz türevlerini başlattıktan sonra borsa, odağını opsiyon işlemlerini çevirdi. Ardoino'ya göre, vadeli işlem arayışı uzunca bir çabanın neticesi. Açıklamasında Ardoino şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu büyük bir projeydi. Birkaç ay boyunca tam zamanlı geliştirme yapılması gerekiyordu."

Şimdi, Ardoino, kendisinin ve makine mühendislerinden oluşan ekibinin tether bazlı borsalara doğru ilerlediğini söyledi. Şu an itibariyle, kripto para birimlerine güven ve daha geniş bir erişim sağlama şansı vermek için bağlı kalan ürünleri gördüğünü vurguluyor.

Piyasaya Ne Zaman Çıkacak?

2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini vurgulayan Ardoino, şu anda likiditeyi sağlamak için dış pazar üreticileriyle birlikte çalıştıkları ifade ediyor.

"Döngüsel ekonomi" veya kaynak israfını ortadan kaldırmayı amaçlayan bir ekonomi oluşturmak için Bitfinex, kullanıcıların hediye kartları kullanarak şifreli ürünler satın almalarını sağlamak üzere ortaklarla birlikte çalışacak. Ardoino, şirketin kartları sağlamak için "büyük ve tanınmış bir ortak" ile çalışmayı planladığını ifade ediyor ve şöyle diyor:

“İnsanların, Bitcoin ile USD arasında ya da her neyse ileri geri işlem yapmak yerine, kripto para birimlerine sahip olmanın daha fazla değerini görmeleri önemli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ