Güney Kore merkezli kripto para borsasına, ülkenin ulusal vergi dairesi tarafından 80 milyar won (70 milyon $) vergi borcu çıkarıldı.

Dev Bitcoin Borsası Bithumb’a Devasa Vergi Şoku

Koreaherald haberine göre, Bithumb yaklaşık 70 milyon USD gelir vergisi yabancı müşterilere yapılan ödemelerden kaynaklanıyor.  Bithumb karara itiraz edeceğini açıkladı. Bu, hükümetin ilk kez kripto ticaretinden elde edilen gelirlere vergi uygulaması şeklinde tarihe geçti.

Bithumb, Yabancı Müşterilerin Ticaret Faaliyetlerinde Stopaj Vergisi Ödemek Zorunda Kaldı

Haberin ayrıntısına göre, Bithumb’ın en büyük hissedarı Vidente, Ulusal Vergi Dairesi'nin borsanın yabancı müşterilerin ticaret faaliyetleri için stopaj vergileri ödemeye zorladığını gösteren belgeler yayınladı. Vidente, kripto borsasının ana şirketinde % 34,24 hissesi aldıktan sonra vergileri öğrendiklerini bildirdi.

Güney Kore Merkezli Kripto Borsası İçin Korkunç Bir Yıl.

2019, Güney Kore'nin önde gelen kripto borsası için iyi bir yıl olmadı. Mart ayında, Bithumb bir hack sırasında 12.5 milyon USD değerinde EOS kaybetti. Tüm dünyadaki yetkililer, herhangi bir doğrulama yapmadan kripto ile ilgili işletmelerden vergi toplamak için çalışıyorlar. Ülkelerin çoğu hala uygun kripto para birimi düzenlemelerini kabul etmedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ