Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, borsanın uluslararası yasal düzenlemelere uymasına yardımcı olmak üzere bir kimlik doğrulama sistemi olan “Value Network Domain Name” isimli sistem geliştirdi.

Dev Bitcoin Borsası Bithumb’dan Yeni Kimlik Doğrulama Sistemi

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, borsanın uluslararası yasal düzenlemelere uymasına yardımcı olmak üzere bir kimlik doğrulama sistemi olan “Value Network Domain Name” isimli sistem geliştirdi.

Amaç Uluslararası Düzenlemelere Uymak

Bithumb, uluslararası düzenlemelere uymada kripto borsalarına yardımcı olacak Value Network Doman Name System (VNDS) adında bir kimlik doğrulama sistemi yayınladığını duyurdu. Borsaya göre, tanımlama sistemi, kullanıcılara blok zincirinde halka açık olmayan kanıtlar yayınlamayı ve bu kanıtları yayıncının adresleriyle bağlantılı alan adına karşı kimlik doğrulaması yapma yolu sunuyor. Daha önce, Güney Kore'deki çeşitli borsalar Monero ve Dash gibi mahremiyet koinlerini delist etmişti.

Güney Koreli Milletvekilleri FATF Kurallarına Uygun Düzenlemeler Yaptı

21 Kasım’da, bu yıl Güney Kore parlamentosu, ülkedeki kripto borsalarına ilişkin Mali Eylem Görev Gücü (FATF) kurallarını yerine getirmek üzere yasal değişiklikleri onayladı. Güney Koreli milletvekilleri, Özel Finansal Bilgilerin Raporlanması ve Kullanımı Hakkında yasada değişiklik yaptılar. Yeni düzenlemeler, kripto para birimi sektörünü yerel ana ekonominin içerisine dahil ediyor.

Uyumsuzluk 5 Yıl Hapis Cezasına ve 50 Milyon Won Cezaya Neden Olabilir.

Düzenlemelere uyulmaması, onaylanan revizyonlara göre 5 yıl hapis cezasına ve 50 milyon Won para cezasına (42,000 dolar) neden olabilir. Güney Kore, dünyanın kripto para birimi işlemlerinin yaklaşık % 20'sini yerine getiriyor. Ancak düzenleyici incelemeye devam etmek, kripto borsalarının kripto kullanıcıları için daha az gizliliğe yol açabilecek ciddi önlemler almasına neden olabilir. Bithumb ve sadece birkaç başka borsada ticari banka hesapları olma ve faaliyetlerine devam etme izni var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ