Kripto para şirketleri, koronavirüs kurbanlarına yardım etmek için akın ediyor. Binance’in liderliğinin ardından, Singapur merkezli büyük borsa Huobi de bir yardım fonu açıkladı.

Dev Bitcoin Borsası Huobi, Coronavirus Kurbanlarına Yardım Edecek

Kripto para şirketleri, koronavirüs kurbanlarına yardım etmek için akın ediyor. Binance’in liderliğinin ardından, Singapur merkezli büyük borsa Huobi de bir yardım fonu açıkladı.

Yeni bir koronavirüs salgınının patlak vermesi geçen yılın sonunda Çin'in Wuhan kentinde meydana geldi. Hastalık hızla yayıldı, şimdi 4.600'den fazla kişi hastalığa yakalandı ve 106 kişi öldü.

Huobi Yardım için Burada

Wuhan ve Hubei eyaletindeki diğer şehirler karantina altına alındı. Salgın Çin Yeni Yılı planlarını ciddi şekilde etkiledi ve virüsün hızlı çoğalmasına muhtemelen tatil etrafındaki seyahat de etkili oldu.

Binance’in liderliğini takiben Singapur merkezli küresel ticaret platformu Huobi dün Huobi Charity'nin yardımını duyurdu.

Virüse yanıt olarak, kripto para şirketleri finansal yardım sunmak için hızlandı. Birkaç gün önce Binance’in CEO'su Changpeng Zhao, küresel borsa platformunun hastalığın bu etkisine yardımcı olmak için 10 milyon yuan (yaklaşık 1.44 milyon $)yardım sözü verdiğini açıkladı.

Borsa, virüsün yayılmasını kontrol etmek ve sağlık personelini finanse etmek için kurbanlarla yakın temas halinde çalışanlar için koruyucu ekipman satın almak için fonun kullanılacağını ifade ediyor.

Başka bir gönderide, Huobi'nin yeni hayırsever kanadı fonun nasıl kullanıldığına dair bazı ayrıntılar veriyor. Güney Kore, Japonya, ABD, Arjantin, Tayland, Endonezya ve diğer yerlerdeki yerel ofisler şu anda virüsle mücadele edenler için koruyucu tıbbi ekipman topluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ