Binance, popüler kripto borsası için bir ilk olan kendi madencilik havuzunu başlatmayı planlıyor.

Dev Bitcoin Borsası Kendi Madencilik Havuzunu Kuruyor

Binance, popüler kripto borsası için bir ilk olan kendi madencilik havuzunu başlatmayı planlıyor.

Haberler Salı günü Rus kripto haber yayını Coinlife tarafından verildi ve daha sonra madencilik alanındaki üç kaynak tarafından doğrulandı. Binance CEO'su Changpeng Zhao Çarşamba günü havuz hakkında tweet attı.

“Şirket bu amaçla bazı profesyonelleri işe aldı, bazıları eski Bitmain çalışanları. Lansmanın 2. Çeyrek için olması planlanıyor ”

Sigmapool madencilik havuzunun başkanı Jakhon Khabilov, Binance'in Çin'deki bazı madencilere ulaşması nedeniyle potansiyel müşterilere “cömert” tavsiye bonusları sunduğunu söyledi.

Borsa, sırasıyla Ağustos ve Eylül 2019'da kendi madencilik havuzlarını başlatan akranları OKex ve Huobi'nin liderliğini takip ediyor. Blockchain.com'a göre, her iki borsa'nın havuzu şu anda bitcoin blok zincirinde en fazla bloğu üreten ilk 10 havuz arasında yer alıyor.

Şu anda en popüler iki madencilik havuzu olan Pooling başkan yardımcısı Alejandro de la Torre, borsaların bitcoin madencilik oyununa girmesi için kilit motivasyonun likidite olduğunu söylüyor: madencilik, borsalara likidite eklemenin en ucuz yoludur.

Rusya'daki Bitriver madencilik çiftliğinin CEO'su Igor Runets, madencilik havuzunun başlatılmasının bir kripto borsası için mantıklı bir adım olduğuna inanıyor: “Her iki işletme de yazılım tabanlıdır, bu nedenle ek mesleki beceri gerekmez. Müşteri tabanı büyük ölçüde çakışıyor: birçok maden havuzu kullanıcısı aynı zamanda borsaların müşterileri. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ