OKCoin, Hong Fang'i kripto para borsasının yeni baş yöneticisi olarak seçti.

Dev Bitcoin Borsası OKCoin, ABD

OKCoin, Hong Fang'i kripto para borsasının yeni baş yöneticisi olarak seçti. 

Cuma günü, San Francisco merkezli şirketin baş işletme görevlisi olarak da hizmet veren Fang'in 31 Mart itibarıyla mevcut İcra Kurulu Başkanı Tim Byun'un yerini alacağını duyurdu. Daha fazla ABD eyaletindeki müşteriler için firmanın kripto ticaret ürünlerini daha da geliştirmek için çaba gösterecek ve Asya ve Avrupa genelinde işleri yürütecek.

Byun, borsadaki ana şirket OK Group'un küresel hükümet ilişkileri memuru (GGRO) olacak. Orada, küresel büyümeye ve uluslararası hükümetler ve düzenleyicilerle iletişimi sürdürmeye odaklanacak.

OK Group'taki zamanından önce Byun, BitPay'ın baş uyum görevlisiydi. Daha önce, LinkedIn profiline göre, kara para aklama (AML) memuru ve Visa'da beş yıldan uzun bir süredir kredi uzlaştırma riski sorumlusu olarak görev yaptı.

OK Group'tan bir sözcü CoinDesk'e verdiği demeçte, “Kripto endüstrisinde önde gelen bir düzenleme uzmanı olarak Tim Byun yeni GGRO rolünü üstlenecek. “Grup içindeki tüm iş birimlerinde uzmanlığından daha iyi yararlanabileceğiz.” diyor.

Başlangıçta Çin'de kurulan OK Group, ticaret, kurumsal blok zincirleri ve madencilik de dahil olmak üzere çeşitli kripto ve blockchain işletmelerine sahiptir. Çin hükümeti 2017 yılında kripto ticaretini yasakladığı için ülkede blockchain teknolojisine doğru kaymıştır.

Fang şirkete Eylül ayında katıldı. En son Çinli bir oyun şirketi olan Giant Network'te yatırım portföylerini ve stratejik büyümeyi yönetti.

New York'ta bulunan birleşme ve devralmalara, sermaye piyasalarına ve yeniden yapılandırmaya odaklandığı Goldman Sachs'ta sekiz yıllık deneyim ile geliyor.

Byun, OKCoin'in 2017 yılında ilk ABD ofisini açmasına yardım etti ve operasyonlarını denetledi. O zamandan beri, borsa birden fazla eyaletten para verici lisansı aldı ve yerel müşterilere fiat-kripto ticaret hizmetleri sundu.

Firma ilk kez 2018'de ABD ticaret hizmetlerini başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ