Malta merkezli kripto para birimi borsası OKEx, 27 Aralık'ta kripto opsiyon ticareti başlatacağını açıkladı.

Dev Bitcoin Borsası OKEx Bu Ay Opsiyon Ticaretine Başlıyor

9 Aralık tarihli bir basın bülteninde, borsa, opsiyon seçeneklerinin eklenmesinin OKEx'i “C2C, spot, vadeli işlemler, sürekli takas ve aynı çatı altında alım satım seçenekleri sunan ilk kripto borsası” yapacağını söyledi.

Opsiyon işlemleri, platform kullanıcılarının premium ödeme yaptıktan sonra temel bir varlık satın almalarını veya satmalarını sağlar. Gerçek opsiyon ticareti 27 Aralık'ta başlayacak olsa da, simüle ticaretin 12 Aralık'ta sadece üç gün sonra başlaması planlanıyor.

OKEx için Büyük Bir Güncelleme

Opsiyon işlemlerinin uygulanması için, firmanın, bir fiyat karşıtı manipülasyon sistemi de dahil olmak üzere tüm sistemi ve altyapısını yükselttiği bildiriliyor.

Opsiyon fiyatı için, volatilite, opsiyon tipi, temel varlık fiyatı, zaman, aralık fiyatı ve risksiz fiyat dikkate alınacak. Bu yüzden Black-Scholes fiyatlandırma modeli kullanılarak gerçek zamanlı olarak belirlenecek. OKEx CEO'su Jay Hao konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Opsiyon işlemleri, tüccarların opsiyon sözleşmelerinin bir kombinasyonu ile kripto varlıklarının değişkenliğini yönetmelerini, fiyatlandırmasını ve korunmasını sağlayan benzersiz bir araç. Aynı zamanda bir yatırımcıya sadece piyasa yönünden daha fazla faydalanma yeteneği verir. Kripto pazarı geliştikçe, kullanıcıların işlem stratejilerini optimize etmek için çözümler sunarak eksiksiz bir türev ürün paketi oluşturmayı amaçlıyoruz. ”

OKEx’in opsiyon alım satım servisine erişmek isteyen kullanıcılar önce Müşterinizi Tanıyın prosedürlerini uygulamalı ve satın aldıkları ürünleri anladığını kanıtlayan bir uygunluk testini geçmeli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ