Hindistan'da kripto para birimi düzenlemesine ilişkin süregelen belirsizliğe rağmen, büyük küresel kripto borsası OKEx, ülke pazarında yeni bir baskı yaptı.

Dev Bitcoin Borsası OKEx, Yerel Borsalarla Ortaklık Yoluyla Hindistan

Hindistan'da kripto para birimi düzenlemesine ilişkin süregelen belirsizliğe rağmen, büyük küresel kripto borsası OKEx, ülke pazarında yeni bir baskı yaptı.

14 Şubat'ta OKEx, Hindistan'da yeni bir kripto para vadeli işlem ürünü başlatmak için Hindistan’ın en büyük kripto para birimi işlem platformu CoinDCX ile ortaklık kurdu.

Ortaklığın bir parçası olarak OKEx, Hint kripto para piyasasına önemli bir adım atacak ve böylece dünya standartlarında vadeli işlemler geliştirme konusundaki kapsamlı uzmanlığıyla daha fazla likidite sağlayacak.

Özellikle, ortaklık CoinDCX’in 15x'e kadar kaldıraçla büyük kripto para birimleri ile vadeli işlem sözleşmeleriyle ticaret yapmasını sağlayacak yeni kripto vadeli işlem ürünü DCXfutures'ın kilidini açtığı iddia ediliyor.

Firmaya göre, vadeli işlem sözleşmeleri Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), EOS, Cardano (ADA) ve Tron ( TRX). Ek olarak, kullanıcılar Bitcoin ve Ethereum ile sürekli vadeli işlem sözleşmeleriyle ticaret yapabilecektir.

Firmaya göre, yapımcı ücretleri DCXfutures lansmanında % 0,2'yi oluştururken, hizmet başlangıçta yalnızca davetli olarak belirli kullanıcılara açık olacak. Genel kullanıma sunulduktan sonra, kullanıcılar DCXfutures'a, 2020 yılının ikin çeyreinden itibaren tek bir cüzdandan erişebilecek.

Hindistan’ın Kriptoyu Kitlesel Olarak Benimseme Potansiyeli

OKEx Hindistan başkanı Zac Zou, kripto kitlesinin benimsenmesinin ardındaki birincil ülke olarak Hindistan'ın - dünyanın ikinci büyük ülkesi  olarak rolünü vurguladı:

“Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Hindistan, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesinin arkasındaki itici güç olmaya hazırlanıyor, bu yüzden ekosisteme daha adil para birimleri eklemeye hevesliyiz. Dijital para birimlerini işlemek için çeşitli seçeneklere sahip olmanın Hindistan'daki ekonominin büyümesini artıracağına inanıyoruz çünkü hem kitle fonlaması hem de kurumsal fonları olumlu etkiliyor ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ