Coinbase, perakende ödeme platformunun 2018 yılının Şubat ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 200 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) ve kripto işlemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Dev Bitcoin Borsası Önemli Bir Kilometre Taşına Daha Ulaştığını Açıkladı

Coinbase, perakende ödeme platformunun 2018 yılının Şubat ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 200 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) ve kripto işlemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Coinbase Commerce, satıcıların BTC, Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere farklı kripto para birimlerindeki ödemeleri ücretsiz olarak kabul etmelerini sağlar. CoinDesk, platform Perşembe günü kripto ödeme kilometre taşını açıkladı.

Ticari ürün lideri John Zettler, kripto ödemelerinin pandemiye bağlı ekonomik gerileme nedeniyle düşük göründüğünü söyledi. Platformun, hem kripto para birimi hem de geleneksel pazarlar düştüğü için bu ay faaliyette önemli bir değişiklik görmediğini söyledi.

Zettler, tüketicilerin piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin'i kullanmayı tercih ettiklerini, ancak tüketicilerin ABD doları tarafından desteklenen Coinbase ve Circle arasında bir kripto para birimi işbirliği olan stablecoinler, özellikle de USD Coin (USDC) kullanmaya başladığını gözlemlediğini söylüyor.

Stabilcoinler, değerleri istikrarlı bir varlığa sabitlendiği için diğer kripto para birimlerinden çok daha az uçucu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Zettler, stablecoin işlemlerinin ikinci ve üçüncü çeyreklerde artmasını beklediğini söyledi.

"Ticari müşteriler genellikle bize en çok aşina oldukları kripto ve en çok güvendikleri kripto borsa olduğunu söylerler."

 Şu anda 8.000'den fazla satıcı, kripto para birimindeki ödemeleri kabul etmek için Coinbase Commerce kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ