Eski TradingView Yönetici İskender Malikov, Malta merkezli kripto borsası Binance'de Fiat, Avrupa ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) Direktörü olarak atandı.

Dev Bitcoin Borsası Popüler İsmi Yönetici Olarak Atadı

Eski TradingView Yönetici İskender Malikov, Malta merkezli kripto borsası Binance'de Fiat, Avrupa ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) Direktörü olarak atandı. Binance tarafından yayınlanan resmi bir açıklamaya göre, İskender Malikov'un atanması, Avrupa ve BDT dahil bölgelerde yeni fiat-kripto kanalları ve ağ geçitleri oluşturma yolunda bir başka adım.

Malikov, 2017 yılından bu yana iş geliştirme, ortaklıklar ve pazar verisi lisanslamasından sorumlu olduğu TradingView COO'su olarak görev yapıyordu.

Atamasıyla ilgili olarak Malikov, “Umarım bu yeni varlık sınıfını popülerleştirmeyi ve süreci daha sorunsuz hale getirmek için kripto satın alırken sürtünmeyi azaltmada yardımcı olmayı umuyorum. Ekiple birlikte çalışmayı ve insanlara daha iyi ürün ve hizmetler ve seçim özgürlüğü sağlamak için bu yeni finansal ekosistem üzerine inşa etmeyi dört gözle bekliyorum ” açıklamasında bulunuyor.

Malikov’un Binance’e atanması da Binance’ın kullanıcı tabanı için fiat-kripto ve kripto-fiat dönüşümlerini basitleştirmenin yollarını incelemeye odaklanacak.

Malikov ayrıca, “Kripto para birimleri ve kripto borsalarının çoğu BDT ve bazı Avrupa ülkelerinde nispeten yeni bir fenomen olduğunu” belirtti. Ona göre, kapsayıcı misyonu BDT ve Avrupa genelinde kriptoların benimsenmesini hızlandırmak ve kriptoyu pazarlarda daha erişilebilir hale getirmek için liderlikle çalışmaktır.

 Malikov’un Binance’e atanması, Binance’in borsanın Avrupa ve Latin Amerika perakende ve kurumsal müşteri tabanıyla çalışmak üzere eski bir JP Morgan yöneticisini atamasından sadece bir hafta sonra gerçekleşti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ