Binance, düzenleyici aşamayı geçmek üzere Singapur'daki CEO'su olması için Richard Teng'i işe aldı.

Binance, düzenleyici aşamayı geçmek üzere Singapur'daki CEO'su olması için Richard Teng'i işe aldı.  

Binance, çeşitli kripto para birimleri ticareti için çevrimiçi bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. 2017 yılında Cayman Adaları'nda kuruldu ve traderların fonlarını saklamaları için bir kripto cüzdanı sağlıyor. Binance şu anda günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük borsasıdır.

Binance Singapur, Singapur Doları (SGD) cinsinden kripto para ticareti için önde gelen itibari paradan kriptoya platform anlamına geliyor.

Alım Ne Anlama Geliyor?

Teng, Abu Dhabi Global Market'in (ADGM) CEO'su olarak görev yaptığı süre boyunca hayati bir rol oynadı. ADGM'nin küresel düzenleyiciler tarafından uluslararası olarak tanınmasını sağlayan gücü yönlendirdi. Ayrıca endüstri kuruluşlarından da tanınırlık kazandılar ve bir Forbes makalesinde dünyanın önde gelen yenilikçi düzenleyicilerinden biri olarak etiketlendiler.

ADGM, yeni kurulan bir finans merkezinden 2.700'ün üzerinde kayıtlı lisansa sahip bir firmaya doğru önemli bir büyüme kaydetti. Buna ek olarak, bilgi, beş yıllık operasyon içinde onaylanmış 150'den fazla finansal kuruluşa sahiptir.

ADGM'ye katılmadan önce Teng, SGX'in (Singapur Borsası) CRO'su (Baş Düzenleyici Görevlisi) idi. Çerçeve, politika ve kural formülasyonundan sorumlu düzenleyici bir organizasyonun lideriydi.

Richard Teng Singapur'da Binance'i Yönetecek

Bir medya kuruluşu, Teng'in Binance Singapur işiyle konuştuğunu ve geçen hafta onlara katılmakla ilgilendiğini belirtti. Teng, “Kripto ve blok zinciri endüstrisi için bu kritik zamanda Binance Singapur'a katılmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.


Borsa, hareketi, son haftalarda onlar için şaşkınlığa neden olan düzenleyici eğriyi aşmanın bir yolu olarak benimsedi.

Binance Singapur, Ether (ETH), Bitcoin (BTC) ve Binance coin için ticaret çiftleri sunmayı planlıyor. Pazartesi günkü basın açıklamasına göre, xFers Direct aracılığıyla borsa platformu, Singapur para biriminde (SGD) para çekme ve para yatırma işlemleri sağlıyor.

Teng, altı yıl boyunca Abu Dhabi Global Market'te Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumunun başkanıydı.

Singapur borsası baş düzenleyici görevlisi olarak yedi yıllık çalışma deneyimine sahiptir. Teng ayrıca Linkedln profilinde belirtildiği gibi Singapur Para Otoritesi ile 13 yıl çalıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ