Kripto borsası OKEx, dün gece bir Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısı yaşadı, ancak hiçbir kullanıcının etkilenmediğini söylüyor.

Dev Bitcoin Borsasına DDoS Saldırısı – Müşteriler Etkilendi mi?

Kripto borsası OKEx, dün gece bir Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısı yaşadı, ancak hiçbir kullanıcının etkilenmediğini söylüyor.

Bir OKEx sözcüsü, saldırının, borsanın sunucusunun normal trafiğini bir İnternet trafiği ile bozmak için kötü amaçlı bir girişim olduğunu söyledi. OKEx CEO'su Jay Hao, saldırıyı Weibo hesabında "büyük ölçekli" olarak nitelendirerek rakiplerin arkasında olduğunu söyledi.

Sözcü, OKEx'in teknik destek ekibinin saldırıyı tespit ettiğini ve sorunu çözmek için "hızlı" tepki verdiğini söyledi. "7/24 teknik destek ve izlememizle kısa bir süre içinde düzgün bir şekilde ele alındı ve hiçbir müşteri etkilenmedi."

Sözcü, "Kullanıcıları koruma konusunda hazırlıklı olmaya devam edeceğiz." diyor.

 Geçmişteki çeşitli borsalar Huobi ve şimdi geçersiz olan BTC-e de dahil olmak üzere DDoS saldırısının hedefi olmuştu. ABD yetkilileri 2017 yılında BTC-e'yi kara para aklama suçlamalarından ele geçirdi ve borsadan şüphelenilen operatör Alexander Vinnik'i de tutukladı. Geçen ay, Fransız yetkililer Vinnik'e gasp ve kara para aklama da dahil olmak üzere çok sayıda suçlamada bulundular.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ