Kripto para borsası şirketi Binance, Çin hükümetine bir alan adı kaydetti.

Dev Bitcoin Borsasının Bu Hamlesi Ne Anlama Geliyor

Kripto para borsası şirketi Binance, Çin hükümetine bir alan adı kaydetti.

Kamu kayıtlarına göre , Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Binance'ın alan adını, binance.cn'yi Nisan ayında onayladı . Alan adı, Çince Binance ile benzer bir telaffuza sahip Shanghai Bi Nai Shi Bilgi Teknolojileri LLC şirketi altında kayıtlıdır.

Hükümet kayıtları ayrıca Binance'ın Shanghai Bi Nai Shi Information Technology LLC şirketi altında alan adını kaydettiğini de gösteriyor. Çinli kripto medya sitesi ChainNews'in ilk bildirdiği gibi , bu şirketin tek yasal temsilcisi Junxi He, adı altında kayıtlı iki şirket daha var. Şirketlerin üçü de son üç ay içinde tescil edildi ve Binance'e benzer şekilde telaffuz eden isimlere sahipti.

Binance, web sitesinde "dünyanın önde gelen blockchain ekosistem geliştiricisi" olduğunu iddia ediyor ve "blockchain teknolojisinin geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine adanmış". Sitenin belirttiği gibi, Çin'de sunmayı amaçladığı hizmetler arasında danışmanlık, araştırma, geliştirme, yardım ve blok zinciri endüstrisine yatırım yer alıyor.

Web sitesi muhtemelen şirketin Çin'deki bir blockchain araştırma enstitüsü için yeni girişiminin bir parçası gibi görünüyor. Mart ayında, Binance'in kâr amacı gütmeyen eğitim iştiraki olan Binance Academy, blockchain teknolojisi araştırma ve geliştirme araştırma enstitüsünü kurduğunu açıkladı . Binance temsilcisi bu bağlantıya ulaşıldığında doğruladı.

Huobi, Çin'de benzer bir hizmet olarak blockchain kampanyası yürütüyor. Öyle Blockchain Servis Ağı üyesi, yurt içi ve denizaşırı işletmelere hizmet olarak blockchain teknolojiyi sağlamak için Çin hükümet destekli düşünce kuruluşu Devlet İstihbarat Merkezi tarafından desteklenen bir organizasyon.

 Binance Academy'ye benzer şekilde Huobi, Çin'de bir yıldan uzun süredir faaliyet gösteren Huobi Üniversitesi adlı bir eğitim enstitüsü de işletmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ