Bitcoin, 19 Şubat'ta saatlerinde büyük bir kayıp yaşadı ve bu da fiyatını 10 bin dolarlık direnç noktasının altına çekti.

Dev Bitcoin Borsasının CEO’suna Göre Bitcoin Yarılanması Fiyatlandırılmayabilir

Bitcoin, 19 Şubat'ta saatlerinde büyük bir kayıp yaşadı ve bu da fiyatını 10 bin dolarlık direnç noktasının altına çekti. Bitcoin, ortalama nokta olarak 10 bin dolar ile kret ve oluk benzeri hareketlere sahip. 19 Şubat'ta, kripto para genel olarak % 6.28'lik bir düşüş kaydetti ve bu sırada BTC fiyatı 10.214.98 $ 'dan 9.573.74 $' a düştü.

Binance’in CEO'su Changpeng Zhao, “şu anda 10.000 dolarlık fiyat gibi, yuvarlak sayılarla psikolojik bir engel var. Bu bariyer nedeniyle fiyatta dalgalanmalar var” diyor.

BlockTV ile röportajda yer alan CZ, fiyata katkıda bulunan faktörlerden bahsetti. Ayrıca, kral kripto paranın neden yarılanma için fiyatlandırılmadığına inandığına dair argümanlar sundu.

“Yarının birkaç farklı etkisi olmalı. Tarihsel olarak yarılanmanın etki fiyatını olumlu gördük. Tarihi olay gelecekteki olayları tahmin etmek zorunda değildir, bu yüzden bunu tam anlamıyla almayın. ”

Zhao, BTC'nin fiyatını tanımlarken psikolojik seviyelerin daha fazla oynayacağını ifade etti. Yarılanma BTC arzını azaltacaktır, ancak tersine, kripto para birimini benimseyenler her gün artmaktadır, bu nedenle teorik olarak fiyatı olumlu yönde etkilemelidir.

Bununla birlikte, piyasa şeklini değiştirmeye devam ettiği için Bitcoin yarılanmasına ilişkin düzenli tartışmalar olmuştur. Veri sağlayıcı Skew, Bitcoin'in volatilitesinde 'bükülme' ya da ciddi değişiklikler olmamasına işaret etti. Bu 'bükülmeyi' tanımlamak için, yatırımcılar opsiyon piyasası aracılığıyla varlığın zımni oynaklık terim yapısına odaklanmayı düşünmektedir.

Skew bu konuda şu ifadelere yer veriyor:

“BTC opsiyon piyasası bize ilginç bir hikaye anlatıyor: ilgili sona erme süresi için zımni volatilite terim yapısında bir bükülme yok (20 Haziran). Bu, opsiyon piyasasının o zaman zarfında herhangi bir dalgalanma beklemediği anlamına geliyor! ”

 Kıvrım, Mart 2020'nin sona ermesine karşılık geldi, bu da o dönemdeki artan oynaklığı gösterdi ve 2020'nin 2. çeyreğinde olmayacağı anlamına geliyor. Böyle bir senaryoda, ya BTC Opsiyon piyasası yarılanmayı fiyatlandırdı veya Opsiyon piyasasının kendi başına yarılanmanın “çok verimsiz” olduğuna inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ