Bitcoin (BTC) madencilik devi Canaan Creative ilk halka arzında 90 milyon dolar fon topladı. Bu rakam şirketin beklediği rakamın yüzde 75’inden daha düşük.

Dev Bitcoin Madencilik Şirketi İlk Halka Arzını Tamamladı - İşte Sonuç

Bitcoin (BTC) madencilik devi Canaan Creative ilk halka arzında 90 milyon dolar fon topladı. Bu rakam şirketin beklediği rakamın yüzde 75’inden daha düşük.

20 Kasım’da ABD’den yapılan başvuruları düzenleyen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC)’e göre, Canaan her biri 9 dolardan 10.000.000 hisse sattı.

400 milyon dolardan 90 milyon dolara

Önceden, şirket çok daha fazla fon toplama gibi bir hedef koymuştu. Geçen yıl Hong Kong'da bir halka arz temin edemeyen Canaan, olaydan önce 400 milyon dolarlık dolaşım fonu ile ABD'de girişimde bulundu.

Canaan geçen hafta en büyük bankası Credit Suisse'yi kaybettiğinde bir aksama meydana geldi. Sonuç olarak, halka arzın büyüklüğü çarpıcı biçimde azaltıldı: o sırada gönderilen belgeler öngörülen 100 milyon dolarlık bir hedef içeriyordu. Dosyada ayrıca Credit Suisse'den bahsedilmedi.

Bloomberg'e göre, “meseleye aşina kişiler”, “Credit Suisse”, teklifin yeterli emri yerine getirip getiremeyeceğinden endişe duyuyordu. ”

Canaan ilk hamle avantajını kazandı

Yine de başarılı bir şekilde tamamlanması, Canaan'ı, aynısını yapmayı planlayan büyük rakip Bitmain'i yenen bir halka arzda ilk Bitcoin madenciliği devi yapıyor.

Ekim ayının sonunda bir dilekçede, Alman bankası Deutsche Bank tarafından desteklenen bir halka arz ortaya çıkarıldı. Aynı zamanda, üst düzey yönetim arasında mücadele, işlemlerin rayında  gitmesini tehdit ediyor.

Canaan gibi, Bitmain de halka açılmayı 2018’de Hong Kong’da yapmak için izin alamadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ