Argo, faaliyetlerine devam etmenin, artan borçlarını azaltmanın ve Teksas'taki elektrik şebekesine erişmeye devam etmenin yollarını araştırıyor.

Dev Bitcoin Madencilik Şirketi Novogratz Galaksinden Büyük Yatırım Aldı - BTC Güvenli

Argo, faaliyetlerine devam etmenin, artan borçlarını azaltmanın ve Teksas'taki elektrik şebekesine erişmeye devam etmenin yollarını araştırıyor.
Sorunlu madenci, Ocak ayında işletme faaliyetlerini desteklemek için yeterli nakde sahip olmama riskiyle karşı karşıya olduğunu açıkladıktan sonra, ayın başlarında potansiyel çöküşü konusunda alarm verdi.

Mücadele eden Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Teksas merkezli Helios madencilik tesisini satmak için Galaxy Digital ile anlaşmaya varmasının ardından iflas tehdidinden biraz kurtulmak üzere. Raporlara göre Argo, Mike Novogratz'ın kripto ticaret şirketinden şirketin madencilik tesisi tarafından teminat altına alınan 35 milyon dolarlık yeni bir kredi alacak.

Anlaşma, Argo Blockchain'in Teksas, Dickens County'deki Helios madencilik tesisini büyüyen borçlarını ödemek için 65 milyon dolara Galaxy'ye satmasını sağlayacak. Argo'nun CEO'su Peter Wall, son birkaç haftadır Argo'nun kripto kışı kötüleşirken faaliyetlerine devam etmenin, artan borçlarını azaltmanın ve Teksas'taki elektrik şebekesine erişmeye devam etmenin yollarını araştırdığını belirtti.

Wall, Argo'ya daha güçlü bir bilanço ve optimum operasyonları sağlamak için yeterli likidite sağladığı için Galaxy ile olan anlaşmanın zor durumdaki madenci için heyecan verici olduğunu ekledi. Bu arada Argo, varlığa dayalı kredilerini yeni bir kredi ile yeniden finanse etmeyi planladığını belirterek, 28 Aralık'ta anlaşma duyurusunu yayınladı. Helios'un satışıyla maden şirketi, bunun toplam borcunu 41 milyon dolar azaltacağını kaydetti.

Argo'nun Sorunları

Madencilerin sorunu, 2022'nin başlarında, madencilik firmalarının artan işletme maliyetlerini karşılamak için çıkardıklarından daha fazla BTC tokeni satmak zorunda kaldığı piyasadaki düşüş eğiliminin başlangıcında zaten oluşmaya başlamıştı. Bunun dışında artan hash oranı ve madencilik zorluğu, madenciler için zaten zorlu olan koşulları daha da kötüleştiriyor.

Buna göre Argo Blockchain, bu yıl bazı kazanç raporlarında negatif nakit girişi açıkladıktan sonra hisse fiyatı %50'den fazla düşen, bu faktörlerden en çok etkilenen madencilik şirketleri arasında yer aldı. Sorunlu madenci, Ocak ayında işletme faaliyetlerini desteklemek için yeterli nakde sahip olmama riskiyle karşı karşıya olduğunu açıkladıktan sonra, ayın başlarında potansiyel çöküşü konusunda alarm verdi.

Londra merkezli madenci, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi'nin (FCA) altı aylık raporlama gerekliliği nedeniyle açıklamasında bir 4. Çeyrek raporu yayınlayamadı. Ek olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), firmayı yabancı bir özel ihraççı olarak etiketledi ve ülkedeki düzenleyici dosyalama gerekliliklerine uymakla görevlendirildi.

Helios'u Bırakmak

Helios madencilik tesisi, yaklaşık 180 megavatlık güç kapasitesiyle Argo Blockchain'in en büyük madencilik altyapısıdır. Helios, gelecekte 800 megavatlık enerji tüketimi ve 20 exahash hesaplama gücü eklemek amacıyla Argo altında Mayıs 2022'de faaliyete başladı. Likidite sorunu nedeniyle, ekipman artık Galaxy Digital'in amiral gemisi madencilik tesisi olacak.

Satın alınmasından sonra ve eğer Galaxy kapasitesini genişletirse, Helios onu sektördeki en büyük Bitcoin madencilerinden biri yapacaktı. Anlaşma beyannamesine göre Argo, bilgisayarlarını kullanarak madenciliği sürdürmek için Helios tesisini kullanmasına izin vermek için Galaxy ile iki yıllık bir anlaşma imzalayacak. Bu olumlu habere rağmen BTC'nin fiyatı son 24 saatte yüzde 1,3 düştü ve mevcut Coingecko verilerine göre 16.663 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ