Kripto ticaret devi BitMEX, son zamanlarda bitcoin fiyatının çökmesinde iddia edilen rolü nedeniyle eleştiriyle karşı karşıya. Kripto türevleri borsasının 12 Mart'taki kapalı kalma süresi, bitcoin 3.700 dolara düştüğü için hata söylentilerine yol açt

Dev Bitcoin Türev Borsası Hakkındaki İddiaları Reddetti

Kripto ticaret devi BitMEX, son zamanlarda bitcoin fiyatının çökmesinde iddia edilen rolü nedeniyle eleştiriyle karşı karşıya. Kripto türevleri borsasının 12 Mart'taki kapalı kalma süresi, bitcoin 3.700 dolara düştüğü için hata söylentilerine yol açtı.

Bitcoin fiyatı 5.000 $ 'ın üzerine hızlı bir iyileşme yapmadan önce 3.700 $' a kadar düştü. 2014'ten bu yana bitcoin tarihinin en kötü günüydü, çünkü önde gelen kripto para birimi 24 saatlik alanda yaklaşık % 50 değer kaybetti. Bir dizi tweet'te araştırma firması Alameda CEO'su ve rakip borsa FTX'ten Sam Bankman-Fried, BitMEX'in 12 Mart'ta herhangi bir donanım sorunuyla karşılaşmadığını iddia etti.

BitMEX yaklaşık 25 dakika boyunca çevrimdışı oldu.

Türev borsadan bir tweet'e göre, 02:16 ve 02:40 UTC 13 Mart 2020 arasında, borsa bulut servis sağlayıcısında BitMEX isteklerinin gecikmesine neden olan bir donanım sorunu yaşadı. Tweet ayrıca normal hizmetin 3:00 UTC'de başladığını belirtti. Borsa, geçtiğimiz yıl boyunca diğer günlerden daha fazla tasfiye yaparken, Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik toplam hacimler de rekor kırdı.

Borsa Sam Bankman-Fried’in “Çılgın” Komplo Teorisini Reddediyor.

 FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, bir dizi tweet'te BitMEX'in hiçbir zaman donanım sorunu yaşamadığını iddia eden bir teori önerdi. Ayrıca Bitcoin’in düşüşünü hızlandıran piyasa koşullarını ele almanın isteksiz olduğunu da belirtti. Platform çevrimdışı olduktan sonra bitcoin'in iyileştiğini belirtti. Türev borsası, Sam'e, iddiaya bir komplo teorisi adı vererek cevap verdi. Ancak Sam daha sonra BitMEX’in etkinlik versiyonunu reddettiğine “inandığını” söyledi

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ