İspanyol futbol devi FC Barcelona spor franchise için blockchain tabanlı bir token oluşturmak üzere fintech platformu Chiliz ile bir araya geldi.

Dev İspanyol Kulübü ​​Token Oluşturmak için Chiliz ile Ortaklık Kuruyor

İspanyol futbol devi FC Barcelona spor franchise için blockchain tabanlı bir token oluşturmak üzere fintech platformu Chiliz ile bir araya geldi.

FC Barcelona ile ortaklığın bir parçası olarak Chiliz, Socios adlı sosyal mobil uygulamasında kullanılmak üzere Barca Fan Tokenlarını (BAR) oluşturdu.

Chiliz ve Socios CEO'su ve kurucusu Alexandre Dreyfus, Chiliz'in kendi Ethereum tabanlı blok zincirine atıfta bulunarak “Barca tokenını Chiliz blok zinciri platformunda başlatmaktan gurur duyuyoruz. Bu, hayran katılımı ve para kazanma konusundaki uzun vadeli vizyonumuzun nihai hedefi ve en iyi teyidi” açıklamasını yapıyor.

Birkaç ay önce Chiliz, Socios üzerinde çalışmaya başladı ve beta testi sırasında 100.000 kullanıcı gördü. Dreyfus platformun artık beta aşamasında olmadığını doğruladı.

Değişen Zamanlara Ayak Uydurmak

Teknolojik ilerlemeyle, özellikle Forbes tarafından derecelendirilen dünyanın dördüncü en değerli spor takımı olan FC Barcelona ile ilgili olarak yeni müşteri katılım yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Basın açıklamasında, tokenı Socios'a katılım için bir ödül olarak aldıktan sonra, taraftarlar ve ilgili taraflar varlığı ürün ve etkinliklere harcayabilir.

Profesyonel İtalyan futbol kulübü Juventus ve Fransız futbol organizasyonu Paris Saint-Germain'in (PSG) de kendi tokenleri bulunuyor.

Bu varlıklar Chiliz’in kendi yerel tokenı CHZ'ye göre fiyatlandırılacak. Dreyfus ayrıca "Modelimiz platformlarımızda BAR / CHZ, PSG / CHZ, JUV / CHZ, vb. Yayınlamaktır” diye de ekledi.

“Her ekip, beş yıl boyunca potansiyele dayanan sınırlı miktarda tedarik ile kendi hayran tokenını yayınlıyor. Örneğin Barca'nın 40 milyon tokenı var. ”

Socios-Tabanlı BAR Tokenlarını Kullanma

PSG ve JUV'a benzer şekilde, FC Barcelona’nın BAR tokenları, Chiliz’in Ethereum tabanlı blockchaini ERC-20 tokenleri üzerine inşa etti ve kuruluşlar zincir doğrulayıcı olarak hareket etti.

Ancak kullanıcılar, diğer dijital varlıklarda olduğu gibi bu varlıkları kendi cüzdanlarına ve borsalarına aktaramayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ