Lider kripto para borsası Binance, platformuna XRP ve Ethereum ile yeni ticaret çiftleri eklendiğini duyurdu

Dev Kripto Para Borsası Binance’ten Türk Kullanıcılara Yönelik Hamle Geldi:  Türk Lirası İle XRP ve Ethereum Fiat Çiftleri Eklendi

Malta merkezli kripto para borsası Binance, Ethereum (ETH), XRP ve önde gelen stablecoin Tether (USDT) özelliğine sahip Türk Lirası (TRY) ile üç fiat çifti için destek açıkladı. Buna ek olarak, borsa kullanıcıları artık Rus Rublesi'ne (RUB) karşı USDT ticareti yapabilirler.

Binance XRP'yi temel para birimi olarak ekledi ve ETH pazarını sadece ALTS pazarına yeniden adlandırdı.

Kasım ayında, Türk Lirası işlem hacimleriyle bir numaralı borsaya inen son fiat para birimi oldu. Binance, sadece Bitcoin'i Türkiye merkezli ödeme şirketi Papara aracılığıyla BTC, ETH ve XRP satın almak için kullanmasına izin verdi.

Bundan önce Binance, Euro (EUR) dahil olmak üzere beş diğer para birimi için destek sağladı. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca şirketin fiat-kripto ticaret sektörüne genişlemesi dikkat çekici bir şeydi.

Şirket, binance.com'a fiat çiftlerini eklemenin yanı sıra, Singapur, Uganda ve dünyanın diğer bölgelerinde de çok sayıda fiat borsası açtı.

Ancak Binance henüz Amerikan pazarını ele geçiremedi. Eylül ayı sonunda eski Ripple yöneticisi Catherine Coley'in önderliğinde ticarete başlayan ABD merkezli kolu, bugüne kadar önemli bir çekiş kazanamadı. Ticaret hacimleri en iyi ihtimalle yetersiz kalıyor ve açıkça kendi sahasında hüküm sürmeye devam eden Coinbase'in henüz gerisinde yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ