Son birkaç saat içinde Twitter’daki kripto para hesaplarını takip ettiyseniz bir Ethereum işlemini fark etmişsinizdir.

Dev Kripto Para Borsası UPbit Hacklendi – Kayıp 342.000 Ethereum

Son birkaç saat içinde Twitter’daki kripto para hesaplarını takip ettiyseniz bir Ethereum işlemini fark etmişsinizdir. Yaklaşık 50 milyon dolar değerindeki 342.000 ETH’lik işlem popüler bir Kore borsası olan Upbit'ten bilinmeyen, işaretsiz bir cüzdana gönderildi.

Elbette, bu balinaların borsaları kullanması gerektiği için kendi başına anormal değil. Yine de ilginç olan şey, bu işlemin Upbit’in soğuk cüzdanlarından ve sıcak cüzdanlarından diğer adreslere aktarılan milyonlarca dolar değerinde başka kripto para birimleri (Tron, EOS gibi) olmasıydı. Bu gönderim, bir hacklemenin gerçekleştiğine dair spekülasyonlara yol açtı, çünkü bu aynı zamanda Upbit'in bazı hizmetlerini askıya almasıyla ortaya çıktı.

Şüpheli İşlemler

Ancak birkaç dakika önce, borsa CEO'su bir duyuruda, yalnızca 342.000 Ethereum işleminin şüpheli olduğunu diğer işlemlerin hiçbirisinin şüpheli olmadığını açıkladı. Açıklamanın çevrilmiş versiyonu “hack” kelimesini içermiyor, ancak çoğu kişi 50 milyon dolarlık kripto para biriminin yanlış gönderildiğini ve şu anda geri alınamayacağının işareti olduğunu söylüyor.

Upbit, 51 milyon dolar değerindeki zararın şirket fonlarından karşılanacağınıı ve tüm kripto para birimlerini, müşterilerini korumak için soğuk cüzdanına taşıdığını açıkladı.

Bu haber nedeniyle, Bitcoin son 10 dakikada yüzde 2 oranında düşerek 7 bin doların altına indi. BTC şimdi 6,900 dolardan işlem görüyor ve ABD’de olumsuz duygular devam ederse daha da düşebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ