Konuyla ilgili kaynaklara göre, New York merkezli Millennium Management, Grayscale'in Bitcoin Trust hisselerine yöneldi.

Dev Risk Fonu Millennium Management Bitcoin’e Giriş Yaptı

Konuyla ilgili kaynaklara göre, New York merkezli Millennium Management, Grayscale'in Bitcoin Trust hisselerine yöneldi.

Finans haberleri kuruluşu TheStreet'in 7 Nisan tarihli bir raporuna göre, New York merkezli Millennium Management, Grayscale’in Bitcoin Trust hisselerini alıp sattı.

İki anonim kaynağa atıfta bulunan TheStreet, geçen ay GBTC'nin indirim bölgesine girmesi nedeniyle Millenium'un giriş yaptığını söylüyor:

Paydaşlarla pek uyumlu olmayan YCharts verilerine göre GBTC hisseleri şu anda net varlık değerine yüzde 8,35 indirimle işlem görüyor. Grayscale, bu haftanın başlarında Trust’ı borsa yatırım fonuna dönüştürme niyetini kısa süre önce doğruladı.

Kurumsal Benimsemenin Bir Başka İşareti

Yatırım firmasının şu anda sahip olduğu GBTC hissesi sayısı bilinmiyor. Bununla birlikte, yönetim altında 48,3 milyon dolar değerinde varlığa sahip olan Millennium Management'ın aslında kriptoya geçmesi, kurumsal FOMO'nun bir başka işaretidir.

Paul Tudor Jones da dahil olmak üzere birçok önde gelen hedge fonu yöneticisi, Bitcoin'i zaten benimsedi ve bu da başka bir büyük fiyat artışıyla sonuçlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ