Morgan Creek Capital’in kurucu ortağı, 2020'deki Bitcoin halving etkinliğinin fiyatı etkilemeyeceğine inanıyor.

Dev Şirketin Kurucu Ortağından Bitcoin Halving Açıklaması

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Jason Williams, Mayıs 2020'de gerçekleşmesi planlanan Bitcoin halving etkinliğinin kripto para biriminin fiyatını etkilemeyeceğini söyledi.

Morgan Creek'in kurucu ortağı Jason Williams, önde gelen kripto para birimi Bitcoin fiyatının, gelecek yıl Mayıs ayında gerçekleşecek olan halving etkinliğinden etkilenmeyeceğine inanıyor. Bitcoin’in halving etkinliği, madencilerin ödüllerini yarı yarıya azaltacak.

“Bitcoin Halvin Etkinliği Fiyata Bir Şey Yapmaz”

Jason, Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan halving etkinliğinin fiyata bir etki yapmayacağını düşünüyor ve bunun önemli bir olay olmayacağını vurguluyor. Genellikle, halving etkinliği sonrası kripto para biriminin fiyatının artacağına inanılıyor. Jason ayrıca, 20 Mayıs 2020'den 150 gün sonra fiyatın artacağını vurguluyor. Tarih, kendini tekrarlarsa, önde gelen kripto para biriminin fiyatı yarılanma gerçekleştikten 6-7 ay sonra rekorunu kıracak.

Bitcoin 8 Bin Doları Geçmeye Çalışıyor

Şu anda, önde gelen kripto para biriminin fiyatı 7 bin 287 dolardan  işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı, 2019’da Kasım’ın en kötü ayına sahne oldu. Bitcoin bir süredir 7 bin doların altında işlem görerek altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Bununla birlikte, analistler hala önde gelen kripto para biriminin fiyatının kısa vadede daha da düşeceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ