UWM, Quorum Holdings ve SafeGold'un en son örnekler olduğu bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin ekleyen şirketlerin listesi genişlemeye devam ediyor.

UWM, Quorum Holdings ve SafeGold'un en son örnekler olduğu bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin ekleyen şirketlerin listesi genişlemeye devam ediyor.

Bitcoin Bir Ödeme Yöntemi Olarak Benimseniyor

ABD'li ipotek kredisi veren United Toptan Mortgage, 2021'in sonuna kadar kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor. Şirket ilk olarak Bitcoin'i benimserken, kısa bir süre sonra Ethereum gibi diğer dijital varlıkları keşfedecek.

Ek olarak, Güney Afrika emlak yatırım şirketi Quorum Holdings ve Kanadalı mücevher borsası SafeGold da müşterilerin birincil kripto para birimini bir ödeme aracı olarak kullanmalarını sağlama sözü verdi.

Michigan merkezli United Toptan Mortgage önümüzdeki aylarda ödemeler için dijital varlıkları kabul etme planlarını açıkladı. Bunu gerçekten yaparsa, UWM, kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak benimseyen ilk büyük ABD ipotek kredisi kuruluşu olacak. Firmanın CEO'su Mat Ishbia şunları söyledi:

"Umarım (bu yıl) bunu ülkedeki herkesten önce gerçekleştirebileceğimiz için heyecanlıyız."

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Üst düzey yönetici, firmanın kripto para birimi girişimine Bitcoin ile başlayacağını kabul etti. Daha sonraki bir aşamada Ethereum gibi diğer kripto varlıkları ekleme olasılığının da planlarında olduğunu belirtti.

Quorum Holdings ve SafeGold da BTC Grubuna Katıldı

Başka bir rapora göre, Johannesburg merkezli emlak grubu Quorum Holdings, müşterilerin kira depozitolarını kripto para biriminde ödemesine izin veren bu alandaki ilk Güney Afrika şirketi olacak. Firmanın hukuk müşaviri Saul Mayers, Bitcoin dışında kiracıların ödeme yöntemi olarak Ethereum'u da kullanabileceklerini belirterek, operasyonun güvenliğini vurguladı.

Mayers, dijital varlıkların değerini övmesine rağmen, onlarla uğraşmanın risklerinin de olduğu konusunda uyardı. Örneğin, bir kiracı mülke zarar verebilir. Aynı zamanda, BTC veya ETH'nin değeri düşebilir, yani mal sahibi bu maliyetleri geri almak için kira depozitosunu kullanamayabilir.

Kanada, bitcoin kabulü açısından da geride kalmıyor. Bildirildiği gibi, Ontario merkezli kuyumcu borsası SafeGold, ödeme seçeneklerine yalnızca birincil dijital varlığı değil, aynı zamanda Ethereum (ETH) ve Dogecoin'i (DOGE) ekledi. Şirketin, Binance Coin'e (BNB) sabitlenen yaklaşan kripto para birimi SafeTitan'ı (STTN) bile kabul etmeyi planladığını belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ