Rick Rieder, "Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto gibi şeylere yatırmak bana mantıklı geliyor" dedi.

Dev Varlık Firmasından Bitcoin Açıklaması

Rick Rieder, "Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto gibi şeylere yatırmak bana mantıklı geliyor" dedi.

Bitcoin almak

BlackRock Financial Management'ın baş yatırım sorumlusu Rick Rieder, firmanın portföyünün bir kısmını zaten kriptoya yatırdığını ima etti.

CNBC’deki Squawk Box programına katılan Rieder, 8.6 trilyon dolardan fazla varlığı yöneten BlackRock'un kripto yatırımlarına "afiften girmeye başladığını" söyledi. Baş yatırım sorumlusu, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin volatilitesini "olağanüstü" olarak nitelendirdi. Ancak birçok yatırımcının "borçlar arttıkça enflasyonun yükseldiği varsayımı altında değer kazanan yerler" aradığını kabul etti.

Reider, "Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto gibi şeylerde tutmak bana mantıklı geliyor. Ancak belirli bir tahsis veya hedef tutmayı benimsemek çok zor. Benim fikrim, teknolojinin geliştiği ve düzenlemelerin, birçok insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşündüğü noktaya kadar geliştiği yönünde." açıklamasını yapıyor.

Olumlu açıklamalar

Varlık yönetimi firmasının yöneticileri, son aylarda kripto hakkında olumlu konuştu. Rieder daha önce Bitcoin'in "büyük ölçüde altının yerini alma" potansiyeline sahip olduğunu söylemişti.

Aralık 2020'de CEO Larry Fink Bitcoin'in dikkatini çektiğini ve muhtemelen küresel bir piyasaya dönüşebileceğini açıkladı.

Baş yatırım görevlisinin son açıklamaları, Tesla'nın bu ayın başlarında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasını takip ardından geliyor.

Microsoft ve General Motors, Bitcoin'i bilançolarına koyma konusunda acil planları olmadığını söylerken, Amsterdam merkezli ödeme işlemcisi Adyen bu olasılığın olduğunu vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ