Küresel varlık yöneticisi Fidelity International, kripto borsası OSL operatörü olan Hong Kong merkezli BC Group'a 14 milyon dolar yatırım yaptı.

Dev Varlık Şirketi Bu Kripto Para Borsasına 14 Milyojn Dolarlık Yatırım Yaptı

Küresel varlık yöneticisi Fidelity International, kripto borsası OSL operatörü olan Hong Kong merkezli BC Group'a 14 milyon dolar yatırım yaptı.

Cuma günü The Block ile paylaşılan açıklamaya göre Fidelity International, hisse başına 6.50 HK $ (0.83 $) fiyatla 17 milyon BC Grubu hissesi satın aldı. İşlem, BC Grubu'nda % 5,6 hisseye karşılık geliyor.

BC Group CFO'su Steve Zhang "Yatırım, büyük kurumsal yatırımcıların dijital varlık alanına girdiğinin bir başka kanıtıdır. BC Group ve OSL'de inandığımız şeyleri pekiştiriyor; genel olarak benimsenmesi kaçınılmaz ve önde gelen finansal firmalar kurumsal kalite altyapısına, uygunluğuna bağlı şirketlere yatırım yapıyor ve düzenleyici standartlar sözkonusu” açıklamasını yapıyor.

OSL kurumsal odaklı bir kripto para borsasının yanı sıra dijital varlıklar için aracılık, velayet ve hizmet olarak yazılım platformu sağlıyor. Son zamanlarda Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun dijital varlık çerçevesi kapsamında lisans başvurusu da yaptı.

BC Group CEO'su Hugh Madden, "Birinci sınıf hisse senedi yatırımcılarının hızla büyüyen dijital varlık sektörüne giderek daha fazla katıldıklarını görmek bizi heyecanlandırıyor ve sektör lideri kurumsal yatırımcılarımızla yeni kilometre taşlarına ulaşmayı dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ