Amerika Birleşik Devletleri finansal hizmetler devi Fidelity'nin kripto para birimi ticaret kolu Fidelity Digital Assets'in başkanı Tom Jessop, firmanın 2020'de Ethereum (ETH) desteğini ekleyebileceğini açıkladı.

Dev Yatırım Firmasından Ethereum Açıklaması

13 Aralık'ta The TheBlock ile yaptığı röportajda Jessop, şirketle ilgili soruları yanıtladı. Fidelity Digital Asset'in gelecekte Ethereum’u destekleyebilme olasılığı sorulduğunda şu açıklamayı yaptı:

"Ethereum üzerinde çok çalıştık. Yeni yılda desteklemeyi düşünüyoruz. Müşterilerimiz tarafından çok yönlendirildik. ”

Kripto Paraların Kurumsal Benimsenmesi

Jessop ayrıca kurumsal kripto kullanımının önündeki ana engellerin fiyat volatilitesi, düzenleyici açıklığın olmaması ve belki de en önemlisi iz kaydının bulunmaması olduğunu söyledi. Bu sorunların zamanla azalacağına inandığını şöyle açıklıyor:

“Bu şeyi alırsam yarın ne olacağını nereden bileyim? Bu varlık tarihinin 10 yıllık olduğu gerçeğine dayanarak hangi dayanıklılık veya uzun ömürlülüğün göstergesi gibi sorular var. Sanırım bu şeylerin çoğu zamanla kendilerini çözüyorlar.”

Fidelity’nin kripto para birimi ticareti ve saklama platformu, Mart ayında belirli bir grup müşteri ile kullanıma sunuldu. Platform, perakende yatırımcılara yönelik değil. Bunun yerine, riskten korunma fonlarına, aile ofislerine, emekli aylığına, bağışlara, diğer kurumsal yatırımcılara odaklanıyor.

Ekim ayında Fidelity’nin kişisel yatırım başkanı Kathleen Murphy, firmanın müşterilerini riskli pazardan korumak için perakende ticaret platformlarında kripto para birimleri sunmadığını söyledi.

Bitcoin kurumsal kabulü çoktan başladığı için ticaret platformları Etheeum’u kurumlara getirmek için mücadele ediyor. Ekim ayı ortasında bildirildiği üzere Ethereum Vadeli İşlemleri kripto pazarındaki büyümeyi hızlandıracak bir sonraki mekanizma olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ