IOTA Stardust yükseltmesi, herkesin Katman 1'de kendi tokenlerini veya NFT'lerini basmasına izin verecektir.

Devasa IOTA güncellemeleri: Pırıltılı EVM, Stardust, NFT galerisi, Soonaverse ve Tangle sea


IOTA Stardust yükseltmesi, herkesin Katman 1'de kendi tokenlerini veya NFT'lerini basmasına izin verecektir.
IOTA'nın Firefly cüzdanı, yönetişim sekmesi, Oylama Gücü Yönetimi, otomatik teklif kaydı ve çok daha fazlası gibi büyük yükseltmeler alacak şekilde ayarlandı.

2023, geliştiriciler bu yıl IOTA için bazı önemli güncellemeler üzerinde çalışırken, IOTA ekosistemi için oyunun kurallarını değiştirebilir. Birçoğu arasında en önemlileri, Shimmer EVM'nin yanı sıra çok beklenen IOTA 2.0'ın piyasaya sürülmesidir. IOTA ekosisteminde bu yıl planlanan tüm güncellemelere bir göz atalım.

En son beklenen, bu yılın ilk çeyreğinde planlanan ShimmerEVM'nin lansmanıdır. Geliştiriciler, ShimmerEVM test ağını titizlikle test ediyor. IOTA, Shimmer ağını geçen yıl Eylül 2022'de hayata geçirdi. Şimdiye kadar platformda 100'den fazla projeye ev sahipliği yapmayı başardı.

Pırıltılı EVM'nin piyasaya sürülmesi, DeFi, NFT'ler ve çok daha fazlası gibi farklı pazar kullanım durumlarına hitap eden ağ yardımcı programını büyük ölçüde geliştirecektir. Ayrıca ShimmerEVM, Layer 1'den Layer 2'ye değer alışverişini de mümkün kılacaktır.

Sıradaki bir diğer büyük yükseltme, IOTA blok zincirini çok defterli bir varlığa dönüştürecek olan IOTA Stardust. Sonuç olarak, Stardust yükseltmesi, herkesin Katman 1'de kendi tokenlerini veya NFT'lerini basmasına izin verecektir. Ayrıca, Katman-2 akıllı sözleşme zincirlerinin L1 ile etkili etkileşimine de izin verecektir. Bu, üssü daha sonra etkili bir şekilde L2 akıllı sözleşme ağları arasında güvenilir olmayan bir köprüye dönüştürecektir.

Ayrıca BUILDAVERSE ve TangleSea gibi diğer büyük projeler, IOTA'da Shimmer üzerinde kendi testlerinin ardından yayınlanacak.

Firefly Cüzdan Geliştirme

IOTA'nın yerel kripto cüzdanı Firefly güçlenmeye hazır. Firefly'ın yeni ve yükseltilmiş sürümleri, Basma, görüntüleme, NFT'leri ve Jetonları L1 | L2 ağları + oylama/yönetişim.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Firefly Shimmer (v2.1.0) cüzdanı, devlet desteği ve bir NFT galerisi gibi yeni özellikler sunar. Firefly Shimmer (v2.1.0) bir yönetim sekmesine, Oylama Gücü Yönetimine, otomatik teklif kaydına, teklifleri derin bağlantılar yoluyla ve manuel olarak kaydetmeye, teklif filtrelemeye, sıralamaya ve aramaya ve yönetim etkinliklerine sahiptir.

Ayrıca, bu cüzdanı kullanarak, kullanıcılar L1 tokenlerini basabilecek, yerel NFT'ler oluşturabilecek, token varlıklarına göre teklife oy verebilecek, Takma Ad Çıktıları oluşturabilecek ve derin bağlantılar kullanabilecekler. Ancak tüm bu özellikler, bu yıl Stardust yükseltmesiyle birlikte Firefly'a gelecek.

Twitter hesabı Moon Bakalava şunları ekliyor:

#IOTA vakfı, kaynaklarını ağırlıklı olarak Ar-Ge'ye kaydırdı. Bu yüzden vakıftan yeni şirketler oluştu. Heyecan verici bir şekilde, IOTA hizmetlerini halka daha erişilebilir hale getirmeye odaklanan daha fazla şirketin ortaya çıktığını görmeyi bekleyebiliriz!

Son olarak, merakla beklenen IOTA 2.0, 2023 yılının ortalarında yayına girecek ve birkaç bin işlemi saniyeler içinde gerçekleştirebilecek ücretsiz bir mimariye ev sahipliği yapacak. IOTA 2.0 ile yeni iş modelleri mikro işlemlerden yararlanabilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ