Geçen hafta, ShimmerEVM test ağının canlıya alınması ve dört yönetişim protokolünün onaylanmasıyla IOTA ekosisteminde önemli gelişmeler oldu.

Devasa IOTA Güncellemeleri: ShimmerEVM, Shimmer için Ledger Desteği, Yönetim Önerileri ve Iotabee ve ShimmerSeDEX

Geçen hafta, ShimmerEVM test ağının canlıya alınması ve dört yönetişim protokolünün onaylanmasıyla IOTA ekosisteminde önemli gelişmeler oldu.
Iotabee, DEX'ini ShimmerEVM'de başlattı ve 10 binin üzerinde işlem gerçekleştirdi. Benzer şekilde, ShimmerSea eğitim DEX'i de bu hafta canlı yayına girdi.

Geçen hafta boyunca, 2023'te bu yıl öncesinde bazı büyük yükseltmelere hazırlanırken IOTA ekosisteminde bazı önemli gelişmeler oldu. Geçen haftaki en önemli olaylardan biri ShimmerEVM test ağının lansmanıydı.

Birlikte çalışabilir Shimmer protokolünün erişimini genişleteceği için ShimmerEVM'nin lansmanı çok uzun zamandır bekleniyordu. Ayrıca EVM uyumluluğu, L1'den Shimmer yerel varlıklarını bir EVM zincirinde sanki ERC20 belirteçleri veya ERC721 NFT'lermiş gibi kullanma desteği eklemeye odaklanan büyük bir yükseltme aldı. Shimmer'dan yapılan duyuru şunları kaydetti:

İstenirse bu varlıkları sorunsuz bir şekilde L1'e geri aktarma esnekliğini kaybetmeden doğrudan EVM içinde bir zincire yatırılan yerel varlıkları kullanmanıza izin veren birkaç arayüz sözleşmesi uyguladık. Bu, Shimmer ekosisteminde özel köprülere olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Bir diğer önemli gelişme de Shimmer ağı için Ledger desteğinin devreye alınmış olması oldu. Ek olarak, Shimmer oyları, Shimmer ekosisteminde daha sonraki bir aşamada uygulanmak üzere dört yönetişim protokolünü geçti.

#IOTA ve #Shimmer ekosisteminde ne güzel bir hafta:

✅ ShimmerEVM Testnet yayınlandı
✅ Shimmer için defter desteği etkinleştirildi
✅ 4 yönetişim önerisi kabul edildi
✅ @iotabee ve @ShimmerSeaDEX uçağa biniyor!

Yeni başlıyoruz ✨✨

— IOTAPoet ✨ (@IotaPoet) 4 Nisan 2023

Bu, Shimmer Growth Committee'nin onayını ve Shimmer Community Hazine Hibe Komitesi'nin onayını içerir. Ayrıca, Büyüme Komitesi'nin görevi, Shimmer ağının benimsenmesini artırmada fırsatları ortaya çıkarmak olacaktır. Öte yandan, Shimmer Community Treasury Grant Committee, Shimmer ekosisteminin geliştirilmesi için yıllık 27.204.307 SMR token bütçesi sağlıyor.

Iotabee ve ShimmerSea DEX'leri Güçlü Bir Başlangıç İçin

Iotabee, Shimmer blok zincirinde yayına giren en popüler merkezi olmayan borsalardan (DEX'ler) biridir ve Eylül 2022'den bu yana SMR, SOON ve SHIMMER yerel belirteçleri için likidite sunmaktadır. DEX, 3000'den fazla müşterinin hizmetlerinden yararlandığını iddia ediyor .

İlginç bir şekilde, Iotabee ShimmerEVM test ağını başlatacak kadar hızlıydı ve çok kısa sürede büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Şunu duyurdu:

Ne inanılmaz bir kilometre taşı!! #Shimmer EVM #testnet üzerinde 1. Aşamayı yayınlamamızdan bu yana yalnızca bir gün içinde #IotabeeDEX şimdiden 10 binin üzerinde işlemi gerçekleştirdi. #Shimmer EVM #testnet'in sorunsuz performansından heyecan duyduk ve destekleyici @shimmernet ve #IOTA topluluğuna inanılmaz derecede minnettarız!

Benzer şekilde, ShimmerSea eğitim DEX'i bu hafta 3 Nisan Pazartesi günü canlı yayınlandı. ShimmerSea'den yapılan resmi duyuruda şunlar yazıyordu:

ShimmerSea Training DEX, gelişmiş özellikler ve belirteçler hariç, mutlak MVP'mizi (minimum uygulanabilir ürün) sunar. Bu özellikler zaten tamamlandı ve denetlendi, ancak yeniliklerimizi korumak için resmi lansman için saklandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ