Metaverse için yapılan tahminler adeta dudak uçuklatıyor.

Metaverse için yapılan tahminler adeta dudak uçuklatıyor. Rakamlar, görünce insanın hayrette kalmaması içten bile değil. Yeni büyümeye başlayan metaverse alanının coşku ile karşılanması bu yüzden sebepsiz değil. Konu ile ilgili bir devasa tahminin bu defa odak noktası Çin.

Bilindiği üzere Çin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri durumunda 1.5 milyarı aşan devasa bir nüfusa sahip. Böyle bir nüfusa sahip olunca da Çin, teknoloji devlerinin iştahını kabartıyor.

Dudak uçuklatacak bir rakam geliyor şimdi, sıkı durun. Çin’de metaverse odaklı piyasanın ne kadar olacağı öngörülüyor, biliyor musunuz? Dile kolay, tam 8 trilyon dolar.

Rakam bu kadar devasa olunca Batılı şirketler de özellikle de teknoloji şirketleri Çin’de bu alana yönelik yatırıma oldukça istekli davrandığı zikrediliyor. Daha şimdiden yatırımlara başlanmış bile.

Peki, kim var bu alana yatırım yapanlar arasında. Morgan Stanley’in analizine göre Tencent, NetEasse, ByteDance ve Alibaba gibi teknoloji devlerinin bu alanda öncü olacağı ifade ediliyor.

Beklentiler açıkçası gerçekleştirilebilecek düzeyde. İleride metaverse alanında her gelişmenin bir sonucu kripto para birimlerinin de önemli ölçüde değerlenebileceğini ifade edebiliriz. Bakalım, teknoloji alanındaki sürprizlerle daha neler göreceğiz?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ