Finansal danışmanlık firması deVere Group'un CEO'su, kripto piyasasındaki gerileme dibe yaklaştıkça Bitcoin'in (BTC) yıl içinde toparlanacağını söyledi.

deVere Group CEO

Finansal danışmanlık firması deVere Group'un CEO'su, kripto piyasasındaki gerileme dibe yaklaştıkça Bitcoin'in (BTC) yıl içinde toparlanacağını söyledi.

Nigel Green, yeni bir şirket blog gönderisinde, Bitcoin'in amiral gemisi kripto varlığın tarihteki en uzun haftalık kaybetme serisini kırmasından sonra 2022'nin son çeyreğine kadar önemli bir sıçrama görme yolunda olduğunu söyledi.

“Fiyat toparlanması başladı, muhtemelen kripto alaycıları ve Bitcoin saldırganlarını çok üzdü. Yakında dünyanın önde gelen dijital para birimi için yılın dördüncü çeyreğinde önemli bir sıçramaya yol açacak bir boğa koşusu göreceğimize inanıyorum.”

Nigel, BTC Fiyatının Neden Yakında Toparlanacağını Düşündüğünü Açıklıyor

"Dipin yakın olduğuna dair iyi bir gösterge, izleme hizmetlerinin 'içeridekilerin' bir satın alma çılgınlığı içinde olduğunu ortaya çıkarmasıdır. Uzun vadede zenginlik yaratmak ve büyütmek için kaliteli şirketlerdeki hisselerini artırmak için makul değerlemelerden yararlanıyorlar. Yatırımcılar daha riskli varlıklara geri döndükçe, Bitcoin borsa rallisinden faydalanacak.”

Nigel ayrıca yatırımcıların kripto varlığını geçerli bir değer deposu ve enflasyona karşı bir korunma olarak gördüğü için Bitcoin'in tekrar yükseleceğini düşünüyor.

“Ayrıca, yatırımcılar Bitcoin'i giderek dolara alternatif olarak görüyorlar. ABD hükümeti, pandemi sırasında ekonomisine hararetle dijital dolar eklemeye, değerini seyreltmeye, ancak Bitcoin'in uzun vadeli beklentilerine katkıda bulunmaya başladı.”

Nigel, Bitcoin'in yıl sonuna kadar uçacağını ve rallinin büyük kurumsal yatırımcıların yatırımlarıyla destekleneceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ