Finansal danışmanlık ve varlık yönetimi şirketi Devere Group, yıl bitmeden büyük bir boğa koşusu olabileceğini tahmin ediyor.

Devere Group, Dördüncü Çeyrekte Bitcoin Boğa Koşusunu Tahmin Ediyor

Finansal danışmanlık ve varlık yönetimi şirketi Devere Group, yıl bitmeden büyük bir boğa koşusu olabileceğini tahmin ediyor.

Son olarak Devere Group CEO'su, kripto düzenlemelerinin uygulanmasının hem kurumsal hem de perakende yatırımcılara daha fazla koruma ve güven sağlayacağını düşünüyor.

Pazartesi günü Asya ticaretinde Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 69.000$'dan yüzde 63'ün üzerinde düşüşle 18 ayın en düşük seviyesi olan 24.900$'a kadar düştü. Sürekli geri çekilme, piyasada tetiklenen toplu satışlara yanıt olarak varlıkların çoğunun kilit destek noktalarını kırmasına neden olan Terra ekosisteminin çöküşüyle bağlantılı.

Yatırımcıların güveni son birkaç ayda düşük olduğundan, Federal Rezerv'in Mayıs ayında 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşan ABD enflasyonunu kontrol etmek için bir dizi faiz artırımını tetiklemesi beklendiğinden, işlerin daha da kötüleşmesi bekleniyor.

Uzun süreli bir geri çekilmeye neden olabilecek bu faktörlerden bağımsız olarak, Mali danışmanlık ve varlık yönetimi şirketi Devere Group, yıl bitmeden Bitcoin için büyük bir boğa koşusu olabileceğini tahmin ediyor. Devere'nin kurucusu ve CEO'su Nigel Green'e göre, boğa koşusu yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleşebilir.

Yakında dünyanın önde gelen dijital para birimi için yılın dördüncü çeyreğinde önemli bir sıçramaya yol açacak bir boğa koşusu göreceğimize inanıyorum.

Tahmini büyük ölçüde yatırımcıların daha riskli varlıklara geri dönme olasılığına dayanıyor. Bitcoin, Wall Street'in S&P 500'ü de dahil olmak üzere önde gelen Küresel borsalarla yüksek oranda ilişkili olduğundan, bir rallinin yakın olduğuna inanıyor.

Kurumsal Yatırımcılar Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Tetikleyebilir

Hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones ve risk sermayedarı Tim Draper dahil olmak üzere birçok kişinin Bitcoin'i enflasyona karşı mükemmel bir hedge olarak bahşiş verdiğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle Green, bir hedge olarak Bitcoin ile yükselen enflasyona karşı korumanın ralli için bir katalizör olabileceğini belirtti.

Ayrıca Green, yatırımcıların Bitcoin'i fiat para birimine alternatif olarak giderek daha fazla gördüğüne inanıyor.

ABD hükümeti, pandemi sırasında ekonomisine hararetle dijital dolar eklemeye başladı, değerini azalttı, ancak Bitcoin'in uzun vadeli beklentilerine katkıda bulundu.

Kıdemli yatırımcı Bill Miller'ın daha önce Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle uyguladığı yaptırımın ardından ABD dolarına alternatif bir para birimine geçmeyi düşündüklerini açıkladığı hatırlanabilir. Bu boğa koşusunu tetikleyebilecek diğer bir faktör de kurumsal yatırımcıların katılımıdır.

Nisan ayında bir kripto türev ticaret platformu olan Bitstamp tarafından açıklanan bir anket sonucu, kurumsal yatırımcıların yoğun ilgisini ortaya koydu. Kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 80'i kriptonun geleneksel yatırımı geçeceğine inanıyor. Yaklaşık yüzde 70'i kriptoyu güvenilir bir yatırım olarak bulduklarını ve yüzde 68'i yatırım stratejilerinde tavsiye edeceklerini söyledi. Bu nedenle Green, bu kurumların artan katılımının “sektöre sermaye, uzmanlık ve itibar çekiciliği” ekleyebileceğine inanıyor.

Son olarak Devere Group CEO'su, kripto düzenlemelerinin uygulanmasının hem kurumsal hem de perakende yatırımcılara mitinge öncülük etmeleri için daha fazla koruma ve güven vereceğini düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ