Çin yavaş yavaş kripto para endüstrisini uyandırıyor. Şimdi akıllara gelen bir soru var: Bu hamleler Bitcoin yasağının kaldırılabileceği anlamına mı geliyor?

Devlet Destekli Çin Gazetesi Manşetten Verdi: "Bitcoin Blockchain

Çin yavaş yavaş kripto para endüstrisini uyandırıyor. Şimdi akıllara gelen bir soru var: Bu hamleler Bitcoin yasağının kaldırılabileceği anlamına mı geliyor?

Çin devlet haber ajansı Xinhua bugün bir makale yayınladı. Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham'a göre, "Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulaması" başlıklı makaleyi ön sayfadan verdi.

Makale Bitcoin Hakkında Ayrıntılı Bilgi Veriyor

Uzun makale, açık kaynaklı bir P2P kripto parası olan Bitcoin'in BTC işlemlerinin ve madenciliğin nasıl çalıştığını vurgulayan temel özelliklerini açıklıyor. Ayrıca, lider kripto para biriminin fiyatının çok fazla dalgalanma eğiliminde olduğunu ve istikrarını sağlamanın zor olduğunu belirtiyor. Ancak, Xinhua yanlış bir şekilde Bitcoin'in ana kullanım durumlarının karaborsa işlemleri olduğunu iddia ediyor.

Xinhua, son zamanlarda Blockchain'i kucaklayan tek devlet gazetesi değil. Daha önceden de bildirildiği üzere, Çin Komünist Partisi'nin resmi sözcüsü olan The People's Daily, son zamanlarda ülkenin problemli alanların üstesinden gelmesi için Blockchain'i "kırılma noktası" olarak nitelendirdi.

Bitcoin ve Blockchain’e duyulan ilgi, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in teknolojiyi aleni olarak kucaklamasının ardından geliyor. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping blockchain’i komünist devletin yakalaması gereken büyük bir fırsat olarak nitelendirmişti.

Yeni Gelişmeler

Bu arada, Çin'in merkez eyalet planlamacısı Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmak istediği endüstriler listesinden çıkardı.

Çin'den çıkan olumlu haber telaşıyla, ülkenin nihayet Eylül 2017'de geri getirilen Bitcoin üzerindeki tartışmalı yasağını kaldırabileceğini varsaymak pek de zor değil.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin fiyatını 16 bin dolara çıkarmak için 1.4 milyar kişinin (Çin'in şu anki nüfusu) çalıştığını vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ