İsviçre postanesinin bankacılık birimi olan devlete ait Postfinance'in kripto pazarına girmeye hazırlandığı bildiriliyor. "Müşterilerimiz bu pazara kendi bankaları aracılığıyla doğrudan erişim istiyor."

Devlete Ait İsviçre Bankası Postfinance, Müşterilere Kripto Pazarına Doğrudan Erişim Sunacak

İsviçre Postanesi'nin Bankacılık Kolu Kripto Pazarına Girecek

İsviçre'nin posta ve diğer temel kamu altyapı hizmetlerinden sorumlu devlete ait kuruluş olan Swiss Post'un bankacılık ve finansal hizmetler kolunun, müşterilerine kripto para birimlerine doğrudan erişim sunmayı planladığı bildiriliyor .

İsviçre parlamentosu, perakende müşterilere ödeme hizmetleri sağlamak için 1906'da Postfinance'in öncülünü kurdu. Postfinance, İsviçre yasalarına göre bir banka haline geldiği Haziran 2013'e kadar Swiss Post'un bir bölümü olarak faaliyet gösterdi. Şu anda İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından düzenlenmektedir.

Banka, halihazırda Swissquote bankacılık grubu ile birlikte geliştirdiği Yuh uygulaması aracılığıyla müşterilerine kriptoya maruz kalma imkanı sunuyor . Web sitesinde "Yuh, ödeme, tasarruf ve yatırımı tek bir pakette birleştiriyor" diyor.

Postfinance'in perakende bankacılık başkanı Sandra Lienhart şunları söyledi:

Müşterilerimiz, kendi bankaları aracılığıyla bu pazara doğrudan erişim istiyor… Son 18 ayda kripto para birimlerinin artan kurumsallaşması göz önüne alındığında, bu, pazara girmek için ideal bir zamandır.

Swiss Post kripto pulları satıyor. Kasım 2021'de yayınlanan ilk koleksiyon , 175.000 kripto puldan oluşuyordu. Beş saat içinde tükendiler.

Geçen hafta postane, Swiss Crypto Stamp 2.0'ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Duyuruya göre, "İkinci kripto pul koleksiyonu, 8 Ağustos 2022'den itibaren 250.000 pul ile seçilen şubelerden ve postshop.ch'de satışa sunulacak."

"Dayanışma, sürdürülebilir düşünce, barış ve çeşitlilik gibi İsviçre'nin çeşitli değerlerini yansıtan" 10 farklı tasarımın olacağı duyuruda, yan yana yerleştirildiğinde daha büyük bir resim oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ