Avalanche tarafından barındırılan popüler merkezi olmayan borsa Dexalot, resmi alt ağının artık prime time için hazır olduğunu, platformunun hızını ve güvenliğini artırdığını ve kullanıcılar için daha olumlu bir ticaret deneyimi sağladığını söylüyor.

Dexalot

Avalanche tarafından barındırılan popüler merkezi olmayan borsa Dexalot, resmi alt ağının artık prime time için hazır olduğunu, platformunun hızını ve güvenliğini artırdığını ve kullanıcılar için daha olumlu bir ticaret deneyimi sağladığını söylüyor. Aynı zamanda, daha fazla taciri benzersiz değişim platformuna göz atmaya teşvik etmek için yeni bir teşvik programı duyurdu.

Dexalot, geleneksel, merkezi ticaret platformlarının deneyimini merkezi olmayan dünyaya getirmeyi amaçlayan yeni bir DEX'tir. Bunu kullanmak için tek gereken, MetaMask gibi bir kripto para birimi cüzdanını bağlamaktır. Para yatırmaya gerek yok, aracı yok, işlemler hızlı bir şekilde tamamlanıyor ve varlıkları her zaman kontrollerinde olduğu için kullanıcıların paralarını kaybetme riski kesinlikle yok.

Peki Dexalot bunu nasıl başardı? Bunların hepsi, Avalanche blok zincirinin göz kamaştırıcı yüksek işlem hızları ve düşük maliyetleri ile birlikte optimum fiyat ticaretini sağlamak için kullanıcıların emirlerini karşılayan geleneksel bir Merkezi Limitli Emir Defterinin yenilikçi kullanımı sayesindedir.

Likidite havuzlarına dayanan ve kullanıcıların yalnızca mevcut piyasa oranında işlem yapmasına izin veren Avalanche üzerindeki geleneksel Otomatik Piyasa Yapıcı tabanlı DEX'lerin aksine, Dexalot, yatırımcıların işlem yapmak istedikleri belirli fiyattan emir girmelerine olanak tanır. Bu, infazlarda fiyat kayması veya önemli bir ticarette botlar tarafından 'önden koşma' riskinin olmadığı anlamına gelir.

Dexalot bunu tamamen merkezi olmayan bir şekilde yapar ve herhangi bir üçüncü taraf hizmetine bağlı değildir, yani kullanıcılar cüzdanlarının tam kontrolünü elinde tutar. Bu şekilde, Dexalot gerçek anlamda gözetimsiz bir borsadır.

CLOB teknolojisi kullanımının yanı sıra benzersiz avantajlarından biri de, kullanıcıların Ethereum tabanlı belirteçleri Dexalot'a bağlamasına olanak tanıyan Intel SGX destekli Avalanche Digital Asset Bridge'dir. Merkezi olmayan doğasına uygun olarak, aynı zamanda topluluk temelli yönetişim ile tamamen demokratiktir.

DEX, işlemlerin düşük ücretlerle saniyeler içinde tamamlanmasını sağlayan, bu ağın son derece yüksek iş hacminden yararlanmak için Avalanche blok zincirinde çalışır. Dexalot, Avalanche'ı seçtiğini, çünkü DEX'lere CLOB benzeri işlevsellik getirmeye yönelik önceki girişimlerin, yavaş işlemlere, yüksek ücretlere ve yerine getirilmeyen siparişlere yol açan, benimsemeyi sınırlayan zayıf altyapı üzerine inşa edilmesinin bir sonucu olarak başarısızlıkla sonuçlandığını söylüyor.

Dexalot, Avalanche Subnet'in ademi merkeziyetçilik veya şeffaflıktan ödün vermeden platformunu daha da hızlı hale getireceğini söyledi. Çığ Alt Ağları, Polkadot'un parachain'lerine benzeyen, belirli merkezi olmayan uygulamaların işlemlerini barındırmak için tasarlanmış bağımsız ağlardır. Bu şekilde, ana Avalanche C-Zinciri üzerindeki baskıyı hafifletirken işlem hızlarını daha da hızlandırırlar.

Alt Ağın kullanıma sunulmasıyla birlikte Dexalot kullanıcıları, varlıklarını ana C-Zinciri aracılığıyla yatırmaya ve çekmeye devam edecek. Bununla birlikte, platformdaki alım satımlar artık iki ağ arasındaki iletişimin "yüksek kaliteli zincirler arası iletişim protokolleri" tarafından gerçekleştirildiği Alt Ağda gerçekleşecek. Dexalot CTO'su Cengiz Dinçoğlu'na göre bu, Dexalot'un platformunu hız, şeffaflık ve inanılmaz kullanıcı deneyimleri için optimize eden çift zincirli bir uygulama olma vaadinin bir parçası.

Dinçoğlu, "DeFi tüccarlarını Avalanche ağındaki Alt ağa dahil etmeyi ve platformumuzu piyasadaki diğer merkezi ve merkezi olmayan borsalardan daha da farklılaştırmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Yukarıdaki tüm vaatlerin yanı sıra, tacirlerin bugün başlayacak olan yeni Dexalot Teşvik Programı ile Dexalot'u denemek için güçlü bir nedenleri daha var. Bu program kapsamında Dexalot, kullanıcı tabanına 4,8 milyon $ALOT token dağıtma sözü verdi. Bugünün kuruyla toplam 1,58 milyon ABD doları olan ödüller, Dexalot'a bir cüzdan bağlayarak $ALOT, $AXAX, $BTC, $ETH, $USDC veya $USDT jetonları yatıran ve üzerinde en az bir işlem yapan tüm kullanıcılara sunulacak. onun platformu.

Dexalot ayrıca, alt ağının benzersiz tasarımının "birden fazla ekosistem birlikte çalışabilirliği için bir temel" oluşturduğunu söyleyerek, borsasını ek ana blok zincirinde başlatma planlarına da işaret etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ