Bu yazımızda sizlere DIA Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

DIA Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para DIA Token

Bu yazımızda sizlere DIA Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

DIA Coin Nedir?

DIA, verileri kaynaklamak ve doğrulamak için kripto-ekonomik teşviklerden yararlanan ve hem merkezi hem de DeFi uygulamaları için bir fiyat kahini görevi gören açık kaynaklı bir finansal bilgi platformudur.

DIA tokenları aşağıdaki işlevlere sahiptir:

Yönetim: DIA tokenı oy vermek için kullanılabilir, böylece merkezi olmayan bir topluluğun platformu özerk olarak çalıştırmasını sağlar.

Doğrulama: DIA tokenleri, mevcut fiyat oracle'larının doğrulanmasını teşvik etmek için stake edilebilir ve ayrıca anlaşmazlıkları yönetmek için kullanılabilir.

Ödeme: Geçmiş verilere ücretsiz olarak erişilebilirken, canlı veri akışlarına ve belirli API'lara erişim DIA tokenları ile satın alınabilir.

DIA, 25MM DIA Yönetişim tokenlarını (toplam arzın % 12,5'i), 1. ekosistem oyuncularına faiz getirisi dağıtımı yoluyla token tutmayı teşvik etmek, 2. veri kaynağı, doğrulama ve platform geliştirmeyi finanse ederek jeton kullanımını ödüllendirmek ve 3. platform özelliklerinin açık kaynak geliştirilmesini teşvik ederek yenilikleri gerçekleştirmek için taahhüt etti

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ