Bu yazımızda sizlere DigiByte (DGB) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

DigiByte (DGB) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi DGB Coin

Bu yazımızda sizlere DigiByte (DGB) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

DigiByte (DGB) Nedir?

DigiByte (DGB), Ocak 2014'te başlatılan, merkezi olmayan bir UTXO blok zinciridir. Proje, Litecoin kodu üzerine inşa edilmiştir, ancak çeşitli değişiklikler söz konusudur.

Şubat 2014'te proje, madencilik hash gücündeki üstel değişikliklere rağmen blok süresini sabitleyen gerçek zamanlı bir zorluk ayarlama mekanizması olan DigiShield'ı tanıttı.

DGB, 2035 yılına kadar tamamen çıkarılacak olan maksimum 21 milyar arza sahiptir. Toplam DGB arzının % 0,5'i önceden mayınlanmış ve ilk topluluk üyelerine dağıtılmıştır.

Ağın 15 saniyelik bir blok süresi vardır ve SHA256d (BTC madencileri için mevcuttur), Skein, Qubit, Odocrypt (FPGA) ve Scrypt (LTC madencileri için mevcuttur) fikir birliği algoritmaları ile madencilik yapılmaktadır.

Odocrypt fikir birliği algoritması, DigiByte ekibi tarafından geliştirilmiştir ve ASIC hakimiyetini önlemek için her 10 günde bir otomatik olarak kendini değiştirir. Algoritma Temmuz 2019'da uygulandı.

DigiByte, işlem bloklarının yapısını değiştiren ve genel ağ ölçeklenebilirliğini geliştiren ilk katman çözümü olan Segregated Witness'ı (SegWit) uygulayan ilk merkezi olmayan ağlardan biridir. DigiByte, OP kodlarını etkinleştirerek akıllı sözleşmelerin uygulanmasına da izin verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ