Merkezi olmayan blok zinciri projesi DigiByte'nin (DGB) arkasındaki firma DigiByte Vakfı ve DigiByte teknolojisine dayanan dünyanın ilk blockchain destekli şifre üreticisi - AntumID - bugün Covid19 Alert! Uygulama konsorsiyumunu duyurdu.

DigiByte (DGB) ve AntumID’den Yeni Covid-19 Duyurusu

Merkezi olmayan blok zinciri projesi DigiByte'nin (DGB) arkasındaki firma DigiByte Vakfı ve DigiByte teknolojisine dayanan dünyanın ilk blockchain destekli şifre üreticisi - AntumID - bugün Covid19 Alert! Uygulama konsorsiyumunu duyurdu.

DigitByte ve AntumID Covid19 Alert'e Katıldı! Amaç Corona Krizini Yenmek

COVID-19 pandemisini yenme çabalarının bir parçası olarak, 13 Nisan 2020'de DigiByte Vakfı Covid19 Alert'e katıldığını tweetledi! AntumID ile birlikte uygulama konsorsiyumu oluşturuldu.

Deneyimsiz kullanıcılar için Covid19 Uyarısı! Uygulaması sosyal olarak ilgili teknik ve tasarımcıların bir grubu tarafından başlatılan kar amacı gütmeyen bir projedir. Uygulama, bir bireyin yeni koronavirüs ile zaten sözleşme yapmış olan başka bir kişiyle (uygulama ile) temas edip etmediğini izlemek için Bluetooth verilerini kullanır.

Uygulama, kullanıcı gizliliğini tasarımının çekirdeğinde tutması bakımından diğer benzer uygulamaların büyük çoğunluğundan farklıdır. Bu Covid19 Uyarısı demektir! verileri dış taraflarla paylaşmaz ve toplanan verileri tamamen anonim ve güvenli tutar.

Uygulamanın web sitesinde şunlar belirtiliyor:

“Bilgiler üçüncü taraflarla paylaşılmayacak. Bazı durumlarda, bilgiler dahili olarak paylaşılabilir. Çalışanlarımız verilerinizin gizliliğine saygı göstermekle yükümlüdür. ”

Temelde, uygulama, enfekte bir kişiyle temas halinde olmaları ve farkında olmamaları durumunda kullanıcıyı uyarır. Bu, kullanıcının herhangi bir ciddi semptom geliştirmeden önce virüse yakalanma olasılığını bilmesine yardımcı olur.

Uygulama, kullanıcıların yaşadıkları belirtileri bildirmelerine izin vererek, belirtileriyle ilişkili risklerin düşük, orta veya yüksek olup olmadığını göstererek kullanıcıyı uyarır. Bu, kullanıcıların kendini izole etmelerini sağlar ve virüsün diğer insanlara yayılmasını önler.

Bu uygulama aynı zamanda tıp doktorlarının potansiyel olarak enfekte olmuş kullanıcılar tarafından bildirilen semptomlardan geçmesine izin verir. Bir doktor enfeksiyonu doğruladıktan sonra, uygulamaya sahip diğer kullanıcılara, virüs yayılması zincirini kırmak için ihtiyati önlemler almalarına yardımcı olan aynı bildirilir.

 Covid19 Uyarısı! Uygulamasının yakında hem Apple App Store'da hem de Google Play Store'da başlaması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ