Digibyte kripto para biriminin kurucusu Jared Tate, Digibyte blockchain ağında yeni bir merkezi olmayan stablecoin Digidollar yapısını duyurdu. Jared Tate ayrıca piyasada bulunan diğer merkezi stabecoinleri de eleştirdi.

Digibyte

Digibyte blockchain ağının kurucusu ve CTO’su, “DigiDollar'ı yapma zamanı geldi. DigiByte Blockchain'de bir USD odaklı stablecoin olarak piyasaya sürüldü” açıklamasını yapıyor. Jared, merkezi kripto borsalarını birkaç kez acımasızca eleştirdiği için kripto topluluğunda tartışmalı bir kişilik.

Digidollar Diğer Stablecoinlerden Farklı Olacak

Jared Tate, stablecoinlerin, bu coinleri bir banka hesabında para ile desteklemeyi vaat eden merkezi bir grup tarafından kontrol edildiğini belirtti. İnsanlar bu merkezi gruplara güvenmek zorunda. Ayrıca bu merkezileştirilmiş grupların dijital token basmaya devam eden merkez bankaları olarak görev yaptığını belirtti. Jared, Digidollar ile bireylerin kendi banka hesaplarıyla kendi stablecoinlerini gerçek zamanlı olarak destekleyebileceklerini önerdi. Merkezilik durumunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Önerilen Merkezi Olmayan Stablecoinin Eleştirisi

Bir dizi tweet'de Jared Tate, önerilen merkezsiz stablecoinin eleştirisini de kabul etti. Digidollar gibi ademi merkeziyetçi bir stablecoin inşa ederek, fiattan uzaklaşmaya çalışmadığımızı, ancak bunun daha fazla insanı getirmek için ara bir adım olduğunu ve gerçekten verimli DEX sistemleri için buna benzer bir şeyin gerekli olduğunu söyledi. Ayrıca, bankaların bireylerin bu para birimini desteklemesi için API erişimini kesme tehdidini de gögüsledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ