Digital Currency Group (DCG)'un 1 Nisan'da yayınladığı blogunda, şu ana kadar sektörde yaklaşık 130 yatırım yaptığını açıkladı.

Digital Currency Group Yaptığı Kripto Para Yatırımlarını Açıkladı

ABD Blockchain ve kripto para birimi odaklı girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG)'un 1 Nisan'da yayınladığı blogunda, şu ana kadar sektörde yaklaşık 130 yatırım yaptığını açıkladı.

2016 yılından bu yana gösterdiği performansı özetleyen DCG, tanınmış kripto para birimi savunucusu Barry Silbert'in başkanlığında, fonun çoğunluğu tohum turları şeklinde gelen 127 girişimciye yatırım yaptı.

Kapsamlı olmamakla birlikte, şirket 2016 yılında ve 2018'in sonunda Blockchain ve kripto para pazarı arasında bir karşılaştırma elde etmek için verilerin yararlı olduğunu belirtti.

Blog yazısında, “Tüm çizgilerin başlangıcı, tohum turlarında giderek daha fazla para toplamaktadır ve bu ABD merkezli bBlockchain şirketleri için de geçerlidir” dedi. Raporda, ABD’deki ortalama tohum turlarının büyüklüğünün, firmanın 2016 yılından 2018 yılına kadar 1.94 milyon dolardan 3.24 milyon dolara yüzde 67 oranında büyüdüğü belirtildi.

Kripto para endüstrisi girişimleri son üç yılda yoğun bir şekilde değişken pazarları havalandırmak zorunda kaldı. 2016'daki düz koşullardan 2017 ilk tüketici teklifinin ardından tüketici pazarında bir çılgınlık yaşanırken, geçen yıl düşüş eğilimi ile tanındı.

“2017'de belirteçler için kamu piyasalarında bozulmuş bir köpüklenme dönemi oldu ve değerler fırladı. Ortalama tohum aşaması değerlemesi, 2016 yılında 10.68 milyon dolardan 2016 yılında 15.51milyon'a (+% 45) yükseldi, ”dedi.

    “Ancak 2018'de işler tersine döndü. Geçen yıl halka açık alışveriş yapan jetonlar için bir kan banyosu olsa da, özel tohum aşaması turlarındaki değerlemeler mütevazi bir şekilde düştü, ortalama 12.93 milyon (% -17) oldu.”

DCG, mevcut durumundan ve gelecek yıl için planlarından bahsetmedi, iyimserlik belirtileri olsa da geniş bir şekilde pazarlara döndüğünü belirtti.

Risk sermayesi oyuncusu Pantera Capital, 2020 Bitcoin (BTC) blok ödülünün yarısını, 2018’in ayı piyasasına kesin bir son vereceğine işaret ederek, fiyatları daha yüksek seviyelere çıkarmak için bir katalizör olarak görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ