Digital Dollar Projects, yeni programının Digital Dollar'ın teknolojik, iş ve politika çözümlerini keşfetmeyi amaçladığını söyledi.

Digital Dollar Project (DDP), CBDC Çözümlerini Keşfetmek İçin Teknik Sanal Alanı Açıkladı

Digital Dollar Projects, yeni programının Digital Dollar'ın teknolojik, iş ve politika çözümlerini keşfetmeyi amaçladığını söyledi .DDP, teknik sanal alan programını iki aşamada başlatmayı planlıyor: eğitim aşaması ve pilot aşama.

31 Ağustos Çarşamba günü, ABD merkez bankası dijital para birimini  CBDC  savunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş  Dijital Dolar Projesi  DDP  iş, teknolojik ve politika çözümlerini açıklamak için teknik bir sanal alan planlarını açıkladı.

Program, sınır ötesi ödemelere odaklanarak Ekim ayı başlarında başlayacak. Yeni CBDC altyapı çözümlerini değerlendirmek için DDP programı, kamu ve özel sektörü bir araya getirmeyi planlıyor. Ayrıca, diğer finansal hizmet sağlayıcıları ve DDP katılımcıları için ortak bir alan olarak hizmet edecek.

Bu programı başlatmanın amacı, gerçek dünya teknolojisini incelemektir. Ayrıca, olası kullanım durumuna özel çözümleri ortaya çıkarmanın yanı sıra iş stratejileri ve operasyonları üzerindeki olası etkileri keşfetmeyi de amaçlamaktadır. The Digital Dollar Project'in yönetici direktörü Jennifer Lassiter şunları söyledi:

Teknik Korumalı Alan Programımızın lansmanı, ABD'de bir merkez bankası dijital para biriminin keşfi için özel ve kamu sektörünü bir araya getirme çabamızın bir sonraki adımına işaret ediyor.

Teknolojinin nasıl çalışabileceği, çözmeyi umduğumuz sorunlar ve elde etmek istediğimiz nihai iş ve bireysel sonuçlarla ilgili temel soruları yanıtlamaya çalışırken, çeşitli görüşleri ve uzmanlığı dahil etmenin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu sektörlerin işbirliğimizde birleşmesi esastır ve CBDC'lerin sonuçlarını ve kullanılabilirliğini iyileştiren sağlam pilot uygulamalar için temel oluşturacaktır.

DDP Teknik Sandbox Programı

Dijital Dolar Projesi  DDP, teknik sanal alan programını iki ayrı aşamada başlatacağını söyledi. Buna bir eğitim aşaması ve bir pilot aşama dahildir. Korumalı alan programının eğitim aşamasında, DDP ortakları ve diğer katılımcılar, teknolojiye ilişkin işlevsel ve ticari bir anlayış geliştireceklerdir. Ayrıca katılımcılar Digital Dollar'ın olası tasarım seçeneklerindeki farklılıkları da değerlendireceklerdir.

Pilot aşamada, DDP ortakları ve katılımcıları, belirli CBDC kullanım senaryosu hipotezlerini belirleyecek ve test edecek. Buradaki amaç, iş düzeyindeki etkiler hakkında veri toplamak olacaktır. DDP, gelişen teknik çözümlerin iş değerini dönüştürücü bir şekilde nasıl açığa çıkarabileceğine ilişkin sonuçları tüm kamu ve özel sektör paydaşlarıyla paylaşacağını söyledi. DDP'nin yönetici direktörü Jennifer Lassiter şunları söyledi:

Dijital Dolar Projesi, istenen sonuçları tanımlamak ve bir ABD CBDC'sine ilişkin çok çeşitli teknik tasarım seçeneklerini keşfetmek için çok çeşitli endüstrileri ve teknik uzmanları bir araya getirmekten heyecan duyuyor.

Bunun sonuçları, potansiyel bir ABD dijital dolarının etkisine ilişkin kritik soruları yanıtlamaya odaklanacak. Teknik Korumalı Alan Programımız, CBDC hipotezlerini gerçek dünya sorunlarıyla birlikte tarafsız bir ortamda test etmek için mükemmel bir ortam sunar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ