"Kripto baba" Christopher Giancarlo'nun dijital dolar girişimi 22 yeni danışma üyesi seçti ve önümüzdeki iki ay içinde bir rapor yayınlayacak.

Dijital Dolar Geliyor – İşte Ayrıntılar

"Kripto baba" Christopher Giancarlo'nun dijital dolar girişimi 22 yeni danışma üyesi seçti ve önümüzdeki iki ay içinde bir rapor yayınlayacak.

Emtia Vadeli İşlemler Borsası Komisyonu'nun (CFTC) eski başkanı Giancarlo, ilk olarak Ocak 2010'da Dijital Dolar Vakfı'nı oluşturdu. Önceki bir açıklamaya göre amaç, "taşınabilir" bir dijital dolar oluşturulmasını sağlamak.

BT devi Accenture, projenin baş mimarı ve teknoloji inovasyon ortağı olarak hareket ediyor ve iş danışmanlığı şirketi FTI Consulting, vakfa stratejik iletişim desteği sağlıyor.

Digital Dollar Foundation tarafından yapılan son açıklamaya göre, kâr amacı gütmeyen kuruluşun şu anda iş adamları ve teknoloji uzmanlarından eğitimcilere ve eski düzenleyicilere kadar toplam 25 danışma üyesi bulunuyor. Listede Federal Rezerv Kurulu eski regülatörü Lawrence Rufrano; Eski Goldman Sachs yöneticisi Ramon Martin Chavez; ve Accenture genel müdürü Valerie Abend bulunuyor.

Vakıf, yeni danışmanların atanmasından sonra ilk resmi paydaş toplantısını gerçekleştirdi. Bir sonraki adımı, "temel unsurlar ve bir dijital doların değer önerisi" konusunu ele almak için önümüzdeki iki ay içinde tanıtım bültenini yayınlamak olacak.

Özellikle, ABD Kongresi son zamanlarda Amerikalılara teşvik ödemeleri sunmak için dijital bir dolar kullanmayı düşündü. Hüküm daha sonra koronavirüs ekonomik teşvik tasarısından çıkarılmış olsa da, Giancarlo bunun hala cesaret verici bir gelişme olduğuna inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ