ABD Senatörleri, 30 Haziran'daki sanal duruşmada önümüzdeki hafta doların dijital versiyonları hakkında konuşacak gibi görünüyor.

Dijital Dolar Savunucusu Paxos CEO

ABD Senatörleri, 30 Haziran'daki sanal duruşmada önümüzdeki hafta doların dijital versiyonları hakkında konuşacak gibi görünüyor.

ABD Bankacılık, Konut ve Kent İşleri Senato Komitesi 30 Haziran Salı günü saat 10: 00'da EDT'de "Paranın ve ödemelerin Dijitalleştirilmesi" konulu bir duruşma yapacak.

Tanıkların listesi, emtia futures exchange komisyonunun eski başkanı olan token tabanlı dijital dolar oluşturulmasını savunan J Christopher Giancarlo'yu içeriyor. Giancarlo'nun yanında Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Profesör Nakita Cuttino ve Paxos'un CEO'su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla yer alıyor. Paxos, 2018 yılında ABD doları ile teminatlandırılmış olan PAX olarak bilinen bir stabilcoin başlattı.

 Duruşma notu, tartışma noktaları hakkında herhangi bir ayrıntı sunmamaktadır. Yine de, Giancarlo ve Cascarilla'nın varlığı muhtemelen blok zincirinin ödemelerin dijitalleştirilmesi uygulamaları hakkında bir tartışma ile sonuçlanacaktır. Duke Üniversitesi çevrimiçi profiline göre Cuttino'nun araştırma odağı finansal teknolojiler üzerine odaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ