21 Nisan'da Cointelegraph ilk sanal Cointelegraph Konuşmaları toplantısına ev sahipliği yaptı. Etkinlik, özellikle COVID-19 salgını ışığında, kripto dünyasındaki önemli haberleri ve gelişmeleri tartışan iki uzman panelden oluşuyordu.

Dijital Dolar ve Dahası – Dünya Farklı Yöne mi Kayıyor?

21 Nisan'da Cointelegraph ilk sanal Cointelegraph Konuşmaları toplantısına ev sahipliği yaptı. Etkinlik, özellikle COVID-19 salgını ışığında, kripto dünyasındaki önemli haberleri ve gelişmeleri tartışan iki uzman panelden oluşuyordu.

Greenback 2.0'da duyduklarımız

Amerika Birleşik Devletleri merkez bankası destekli dijital dolar konusunu ele alan panelde konuklara kripto, yazılım, finans, hukuk ve para politikası konularında arka planlar verildi.

Vanderbilt Yasası konusunda uzman olan profesör Morgan Ricks COVID-19 etkisini azaltmanın bir yolu olarak bu tür hesaplar öneren son yasanın şekillendirilmesine yardımcı olan dijital dolarlar için FedAccounts hakkında bir makalenin yazdı ve şöyle dedi:

“Birkaç hafta önce, uyarıcı mevzuat veya acil müdahale mevzuatı Capitol Hill'deki sosis fabrikasında olduğundan, uyarıcı dolarları dağıtma mekanizması olarak bu konuda çok sayıda soruşturma aldık ve çok sayıda bu konuda yasal metin söz konusu. ”

Binance CEO'su Catherine Coley de katıldı ve kripto para endüstrisinin mevcut ağlarında, federal para politikasının içerdiğinden daha geniş bir kullanıcı kitlesine ödeme getirmek için uzmanlık getirdi. Mevcut sağlık krizinin getirdiği düşüncede bir değişiklik olduğunu söyledi. “Kirli fiat etrafındaki zihniyet artık çok elle tutulur” dedi.

Fed'in dijital dolar gibi bir şeyi benimsemeye ilişkin belirsiz zaman dilimi ile ilgili olarak Coley şunları söyledi:

“Fed'in ne kadar hızlı veya yavaş ya da düşünceli hareket ettiğini kontrol edemeyeceğimiz göz önüne alındığında, çoğu zaman bu zamanı perakende kitlemizi eğitmek için alıyoruz.”

Ulusal dijital para birimleri için uluslararası rekabet

Tokyo'dan katılann ise, BRD ve SBI Madencilik CEO'su Adam Traidman'dı. Traidman, finansal altyapılarını yükseltmek ve gelecekteki küresel gelişmelere ayak uydurmak isteyen uluslar için yarışın devam ettiğinden emindi: “Beş yıl içinde Çin ile iş yapmak isteyen herkes dijital RNB'yi desteklemek zorunda kalacak.” COVID-19'un bunu halkın dikkatine sunmasındaki önemini vurguladı:

“Korona virüsü ve dijital ABD doları veya diğer ulusal dijital para birimleri potansiyeli ile küresel olarak durumun kripto endüstrisinde şimdiye kadar olan en etkili şey olduğuna kesinlikle inanıyorum.”

 Tartışma, şimdilik ABD'deki düzenleyicilerin yanı sıra merkez bankası dijital para birimleri üzerinde çalışan diğer ülkelerden (özellikle Çin'den) sonraki adımları bekleyen çok çeşitli konulara değindi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ