Metaverse alanına yönelik olarak ilgi hızla artarken, birçok şirketin bu alanda yer almak için ve ayrıca hizmet sunmak maksadıyla girişimlerini sürdürdüğünü görüyoruz.

Metaverse alanına yönelik olarak ilgi hızla artarken, birçok şirketin bu alanda yer almak için ve ayrıca hizmet sunmak maksadıyla girişimlerini sürdürdüğünü görüyoruz. Son hamle ise Turkcell’den geldi.

Dijital dönüşümün öncü markası olan Turkcell metaverse alanında ilk mağazasını çok yakın bir zamanda açmayı planlıyor. Açılacak olan metaverse mağazasında Turkcell ekosistemindeki dijital servislerin deneyimleneceği bir alan ile ürün satışları gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, Turkcell’in Türkiye’de ilklerin öncüsü olduğuna vurgu yaparak mağazacılıkta doğru yerde ve doğru zamanda müşterilere ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedeflediklerini vurguladı.

Özdal, yenilikçi bakış açısıyla Metaverse’te yer alacaklarını ifade ederek, Turkcell kalitesinin ve görevinin sanal dünyaya taşınacağını ve burada müşterilere en iyi hizmetin sunulmaya devam edeceğini vurguladı.

Turkcell’in ayrıca başka hedefleri de var. Şirket metaverse’te açacağı mağazanın yanı sıra teknoloji zirvelerini de bu alana taşıyarak paydaşlarıyla sanal etkinliklerde bir araya gelmeyi planlıyor. Diğer taraftan işe alım operasyonlarının da bu alandan yapılması hedefler arasında yer alıyor. Hazırlıklar ise hız kesmeden devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ