Yazımızın başlığını böyle koymamızın bir nedeni var.

Yazımızın başlığını böyle koymamızın bir nedeni var. Tüm dünya artık kendi yerel paralarının Dijital bölümüne odaklanmış durumda. Çin son 7 yıldır bu çalışmaları yapıyor ve hatta Dijital Yuan'ın pilot uygulamalarını yapmaya devam ediyor.

Dijital Türk Lirası Bir İhtiyaç Mı?

Dünyanın gidişatına ayak uydurmak istiyorsak teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmamamız gerekiyor. Bu noktada yerli ve milli olanakları kullanarak Dijital Türk Lirası çalışmaları Merkez Bankası'nın da önemli bir konusu haline geldi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Dijital Türk Lirası işlemlerin tamamen elektronik ortama karışması , dünya ile entegrasyon ve vergi kaybının önlenmesi açısından son derece önemli.

Diğer taraftan doların baskısından kurtulmak açısından da Dijital Türk Lirasına ihtiyaç bulunuyor. Kanımca Dijital Türk Lirası artık TL'deki değer kaybının bitmesi açısından önem taşıyor.

Henüz başlangıç aşamasında olsa da Dijital Türk Lirası son derece önemli bir hamle. Bu hamle ile kripto paraların kullanımı açısından dünyada ilk on içerisinde yer alan Türkiye her daim etkin olmaya devam edecek ve teknolojik gelişmelerin de öncüsü olmaya devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ