Dijital varlık güvenliği uzmanı BitGo müşterileri artık özel kasalarda depolanan kripto kaybını veya imhasını karşılamak için sigorta limitlerini 100 milyon doların üzerine çıkarabilir.

Dijital Varlık Güvenlik Şirketi BitGo Bitcoin Sigorta Limitlerini Artırıyor

Dijital varlık güvenliği uzmanı BitGo müşterileri artık özel kasalarda depolanan kripto kaybını veya imhasını karşılamak için sigorta limitlerini 100 milyon doların üzerine çıkarabilir.

BitGo, Şubat 2019'da Lloyd’un destekli bir soğuk cüzdan sigorta ürünü ile çıktı ve şimdi müşterilerin ihtiyaçlarına göre 100 milyon dolarlık kapsamı genişletmelerine izin veriyor. Bu, kripto sigortası sektörünün olgunlaşmasının devam ettiğinin bir işaretidir.

BitGo’un CFO'su Rodrigo Vicuna, “Küçük ve büyük firmalardan çok fazla talep aldık. Fazladan 5 milyon dolar ya da 10 milyon dolar arayan küçük borsalar oldu. Ayrıca birkaç yüz milyon kadar talepte bulunduk. Gerçekten müşterinin büyüklüğüne ve onlar için ne kadar finansal geri dönüşün doğru olduğuna bağlı” açıklamasında bulunuyor.

Birkaç yıl önce, kripto para saklayıcıları ve büyük borsalar dijital varlıkların kaybına karşı sigortayı güvence altına almak için mücadele etti. Ancak son zamanlarda, Lloyd’un Londra özel sigorta pazarındaki sendikalar piyasada daha fazla risk ve kapasite artırıyor.

BitGo’nun kripto politikası, sigortacılık sektörünün istikrarını kullanmak için Lloyd’un “özel piyasa” kapsamındadır. Bu, genellikle nakit, altın, güzel sanatlar vb. Tutan kasaların çalınmasına veya hasar görmesine karşı sigorta anlamına gelir.

Kripto için bu, 100 milyon dolar değerinde bir teminatın yanı sıra eklenen herhangi bir fazlalığın, internete bağlı olmayan ve asla bağlanmayacak cihazlardan dijital varlıkların kaybına karşı sigorta sağlamak anlamına gelir. İçeriden hırsızlıktan kaynaklanan kayıpları ve üçüncü bir tarafın depolama ortamlarına ve kriptografik anahtarlara fiziksel erişim kazanması durumunda da sigorta kapsamında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ