Dijital Varlık Yönetim Firması Grayscale Investments Ethereum Classic'in (ETC) Gelecekteki Gelişmesini Fonlayacak

Dijital Varlık Yönetim Firması Grayscale Investments Ethereum Classic

Sektör, Bitcoin'in geçen haftaki ralli sırasında yeni yılın en yüksek seviyesine doğru yükselişine hala şaşkınken, dünya aynı zamanda piyasadaki en büyük 15. kripto para birimi Ethereum Classic hakkında bazı heyecan verici haberlerin rüzgarını yakaladı.

22 Ocak 2020 itibariyle, Grayscale’in Ethereum Classic Trust, önümüzdeki iki yıl boyunca Ethereum Classic blok zincirinin daha da geliştirilmesini finanse etme konusundaki finansal taahhüdünü açıkladı.

ETC’den Bob Summerwill'in bir mesajına göre, Grayscale, Ethereum Klasik Vakfı, 2020 ve 2021'in her çeyreğinde desteğini sürdürmek için Trust yönetim ücretlerinin üçte birini ETC kooperatifine bağışlamayı taahhüt etti.

Son tahminlere göre, 2017'den beri Grayscale, Ethereum Classic’in blok zincirinin geliştirilmesine kabaca 1,1 milyon dolar bağışlamayı başardı.

Aslında, ETC Blok Gezgini tarafından yayınlanan verilere göre, Grayscale’ın Ethereum Classic Trust, ETC'deki en büyük yatırımcılardan biri durumunda. Toplam ETC kripto para arzının yaklaşık % 14'üne sahip vaziyette.

Grayscale, her biri yaklaşık 0,92 ETC değerinde yaklaşık 10 milyon hisseye yayılmış ETC araçlarında yaklaşık 80 milyon dolar yönetiyor.

Bob Summerwill'e göre, finansal taahhüt “derinden takdir ettiğimiz büyük bir güven oyudur. Bu fon ETC protokolü ve ekosistem desteğimize devam etmemizi sağlıyor. 2018 ve 2019 yıllarında olduğu gibi önemli projeler için hibeler vereceğiz” açıklamasını yapıyor.

Diğer yandan, Ethereum Classic’in fiyatı yaklaşık 9.34 $ seviyelerinde. Önde gelen kripto para birimi Ethereum'un değeri son 24 saatte % 1.9 artışla 168.89 dolardan işlem görüyor.

ETC Gelişmeleri

Ethereum Classic (ETC) ilk olarak 2016 yılında Ethereum (ETH) kripto para biriminden bir türev olarak ortaya çıktı.

Daha yakın zamanda ve Grayscale’in Ethereum Classic Trust gibi büyük yatırımcıların proje finansmanı sayesinde ETC, yeni hard forklar ve tüm sistem çapındaki güncellemeler aracılığıyla kardeş blok zincirleriyle birlikte çalışabilirliğini iyileştirmek için çalışabildi.

Finansman, ETC kooperatifinin kendisi için iyi bir haber olsa da, son 24 saat boyunca ETC'nin fiyat değerinde % 4,8'lik bir artışa tanık olan ETC yatırımcıları için daha iyi bir haber olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ