Bir dijital varlık yönetim şirketi olan IDEG Investment, Hong Kong’da Asya’da iki bitcoin tröstü başlatıldığını duyurdu. Asya Bitcoin Trust I ve Atlas Mining Trust I dijital varlıklara yapılan yatırımları hedefliyor.

Dijital Varlık Yönetimi Şirketi IDEG, Asya

Geçen ayın ilerleyen zamanlarında, IDEG Yatırım Ltd., Asya’nın ilk bitcoin Tröst’ünü başlattığını açıkladı. Şirkete göre, Asya Bitcoin Trust I, akredite ve kurumsal yatırımcılara uyumlu, güvenli ve profesyonel olarak korunan bitcoin sunan ve aktif olarak yönetilen bir araç durumunda.

“Bitcoin'e Yatırım Yapmak, Portföylerin Risk / Ödül Oranını Optimize Edebilir.”

IDEG'in kurucusu Raymond Yuan, Bitcoin'in herhangi bir geleneksel varlık ile bağdaşmayan benzersiz bir varlık sınıfı olduğunu ve Bitcoin’e yatırım yapmanın portföylerin risk / kazanç oranını optimize edebileceğini söyledi. Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklarını varlık tahsis stratejilerine dahil etmenin zamanının geldiğini de sözlerine ekledi. Yatırım şirketinin kurucusuna göre şirket, geleneksel yatırımcılar ile sektördeki dijital varlıklar arasında en yüksek şeffaflığı ve en yüksek güvenliği sağlayacak şekilde köprü kurmayı hedefliyor.

Bitcoin Tröstlerinin Büyüklüğü 200 Milyon Dolar

Duyuruya göre Atlas Mining Trust, geleneksel yatırımcıların Bitcoin madenciliği faaliyetlerinden kar elde etmelerine ve paylaşmalarına izin verecek. Her iki bitcoin Tröstünün toplam büyüklüğü 200 milyon dolar. IDEG CEO'su Kevin Yang, Trust'ın yatırım yöneticisi olarak, IDEG'in yatırımcılara daha fazla Bitcoin kazanmak ve bu arada düşüş riskini etkin bir şekilde incelemek için çeşitli riskten korunma ve arbitraj stratejileri uygulayacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ